10.7 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Pożar na Zakładach Chemicznych. W szkołach podjęto szczególne środki ostrożności.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

AKTUALIZACJA:

Na miejscu wciąż pracują strażacy, trwa dogaszanie pożaru. Władze Oświęcimia apelują do wszystkich mieszkańców, by zamknęli okna i drzwi swoich mieszkań. Uprasza się też wszystkich, aby unikali okolicy objętej pożarem. Wszyscy pracownicy zawczasu zostali ewakuowani z płonącego składu złomu.


Pierwsze płomienie pojawiły się o godz. 8:43. Wkrótce później objęły cały budynek E59 znajdujący się na trasie dojazdowej do firmy Synthos. Stąd wiele błędnych domniemań, iż płoną obiekty należące do wymienionej spółki.

Mieszkańcy osiedla Chemików i bezpośredniej okolicy z daleka mogli dostrzec gęsty dym unoszący się nad Zakładami. Nic dziwnego, ogień wkrótce objął również dach budynku. Oprócz butli acetylenowych i tlenowych, w pomieszczeniu znajdował się także złom aluminiowy, a także elementy magnezowe. Ich gaszenie było najtrudniejsze, bowiem wymagało od strażaków zastosowania specjalnego proszku gaśniczego i piasku, a nie jak w standardowych przypadkach – wody czy piany gaśniczej.

Niebezpieczna sytuacja na Zakładach Chemicznych wymagała mobilizacji wielu jednostek Małopolskich Straży Pożarnych. W sumie na miejscu stacjonowało 25 samochodów strażackich i ponad 100 strażaków.

W placówkach edukacyjnych wchodzących w skład zagrożonego obszaru podjęto szczególne środki ostrożności. Przedstawiciele dyrekcji po otrzymaniu komunikatów od władz zadecydowali o zamknięciu wszystkich okien i odizolowaniu budynku od niebezpiecznych oparów powstających w wyniku spalania niebezpiecznych metali.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
10.7 ° C
12.3 °
10.2 °
74 %
3.5kmh
10 %
pt.
15 °
sob.
10 °
niedz.
7 °
pon.
4 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -