15.8 C
Zator
sobota, 24 lipca 2021
- REKLAMA -

#PRZECISZÓW Zatrzymał samochód w rowie i uciekał przed policją. Badanie wykazało 3,6 promila alkoholu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

We wtorek wieczorem na trasie Oświęcim-Zator, w miejscowości Włosienica doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem mężczyzn poszukiwanym listem gończym..

O samochodzie marki Peugeot jadącym slalomem został poinformowany dyżurny z oświęcimskiej komendy Policji.

 We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z komisariatu Policji w Zatorze. W drodze na miejsce policjanci z drogówki dostrzegli poszukiwany pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Z relacji mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy uczestnikom kolizji wynikało, że kierowca,  pozostawiając pasażera uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, ponieważ był pod wpływem alkoholu.
Funkcjonariusze błyskawicznie wszczęli poszukiwania sprawcy kolizji, w efekcie czego, już po kilkunastu minutach, mężczyznę pasującego do rysopisu dostrzegli policjanci z drogówki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany. Jak się okazało był to 32 – letni mieszkaniec Przeciszowa, od roku poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój i nie alimentację.  Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 3,6 promila alkoholu, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.
inf. asp. szt. Małgorzata Jurecka

Policjanci przewieźli zatrzymanego na komendę policji w Oświęcimiu, skąd trafi na kilka miesięcy do jednego z zakładów karnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
rozproszone chmury
15.8 ° C
18.1 °
12.9 °
87 %
1.3kmh
27 %
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon
28 °
wt.
28 °
śr
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -