13.6 C
Zator
niedziela, 26 września 2021
- REKLAMA -

#PRZECISZÓW kolejna kolizja, której przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dziś (7.09.2021) tuż po godzinie 8, służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. To już kolejna kolizja, której przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Seat Ibiza, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek, po czym dachował.
Kierowca został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na szczegółowe badania.
W rozmowie z 34 – latkiem policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
bezchmurnie
13.6 ° C
15.9 °
10.1 °
87 %
1kmh
0 %
niedz.
22 °
pon.
20 °
wtorek
16 °
śr.
15 °
czw
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -