18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

#PRZECISZÓW Areszt dla podejrzanego o znęcanie, który złamał prokuratorskie zakazy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze osadzili w areszcie 51 – letniego mężczyznę, który złamał prokuratorskie zakazy kontaktu oraz zbliżania się do matki, wydane wobec niego w związku z podejrzeniem znęcania się nad 70 – latką. Policja, Prokuratura oraz Sąd  zadziałały stanowczo nie dopuszczając do eskalacji przemocy.

Policjanci pionu kryminalnego pod koniec lipca br. wszczęli postępowanie wobec 51 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej  70 – letniej matki. W efekcie przeprowadzonych czynności oraz zebranych dowodów funkcjonariusze potwierdzili fakty świadczące o znęcaniu fizycznym i psychicznym w związku z tym 51 – latkowi został przedstawiony zarzut. Następnie podejrzany oraz materiały dotyczące czynów, których dopuścił trafiły w ręce nadzorującego sprawę prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

10 września br. podejrzany złamał prokuratorskie zakazy. Przyszedł do miejsca zamieszkania matki, gdzie wszczął awanturę, podczas której dopuścił się wobec niej gróźb karalnych. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez policjantów. Tym razem 51 – latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora oraz policjantów orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Podejmując czynności mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -