5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

#SPYTKOWICE Od 1 października rusza działalność żłobka

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Na ostatniej prostej znajduje się temat utworzenia pierwszego w gminie Spytkowice publicznego żłobka. Podczas minionego posiedzenia, Rada Gminy stosowną uchwałą podjęła decyzję o utworzeniu tej placówki w Spytkowicach. To już praktycznie ostatni akord w realizacji kolejnego punktu planu, założonego przez władze gminy na bieżącą kadencję. Żłobek rozpocznie swoją działalność 1 października, a już teraz trwają do niego zapisy zgodnie ze złożonymi wcześniej deklaracjami intencyjnymi.

– Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie naszych młodych rodziców tym rodzajem usług społecznych, świadczonych przez nasz samorząd. Pokazuje to jak bardzo była potrzebna taka inwestycja – komentuje wójt gminy Mariusz Krystian.

Zgodnie z założeniami, do żłobka przyjmowane będą dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia. Pierwszeństwo w przyjęciu do placówki będą mieć dzieci rodziców, którzy m.in. zamieszkują na terenie naszej gminy, są aktywni zawodowo, a także dzieci pochodzące z rodzin wielodzietnych.

Radni ustalili również szczegóły dotyczące wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobku oraz wyżywienie. Zgodnie z uchwałą w przypadku, gdy przynajmniej jedno z rodziców posiada miejsce zamieszkania na terenie gminy Spytkowice, opłata miesięczna wynosi 500 złotych, ze zniżką 100 zł na drugie dziecko. Za pobyt trzeciego i kolejnego dziecka rodzic jest zwolniony z opłaty. Ponadto ustalono maksymalną wysokość opłaty za wyżywienie dziecka, która wynosi 16 złotych. Ostateczną stawkę ustali dyrektor żłobka.

Info: Urząd Gminy Spytkowice

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -