18 C
Zator
piątek, 7 października 2022
- REKLAMA -

#ZATOR Sąsiedzi i służby ratunkowe pomogły chorej seniorce.  

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Służby ratunkowe w porę udzieliły pomocy medycznej 73 – letniej mieszkance  Zatora. Skuteczna interwencja ratowników była możliwa dzięki szybkiej reakcji sąsiadów na wołanie o pomoc.

W minioną sobotę (23.10.2021) tuż po godzinie 7 służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora numeru alarmowego 112 o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z mieszkań w Zatorze. Ze zgłoszenia sąsiadów, którzy próbowali dostać się do mieszkania seniorki wynikało, że kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej.

W kilka chwil służby były na miejscu. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania umożliwiając wejście do wnętrza ratownikom medycznym. Okazało się, że stan cierpiącej na chorobę przewlekłą seniorki pogorszył się i uniemożliwił jej poruszanie się. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

Policjanci ustalili dane krewnych seniorki, a następnie powiadomili ich o zdarzeniu oraz fakcie umieszczenia starszej pani w szpitalu.

Duże podziękowania za prawidłową reakcję na wołanie o pomoc należą się sąsiadom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki ich zgłoszeniu seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

INFO: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
18 ° C
19.8 °
17.2 °
59 %
1.1kmh
6 %
pt.
20 °
sob.
20 °
niedz.
14 °
pon.
17 °
wt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -