1.5 C
Zator
czwartek, 2 lutego 2023
- REKLAMA -

Spotkali się 50 lat po ukończeniu szkoły.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podolszu pojawili się absolwenci tej szkoły. Była to bardzo sentymentalna wizyta, ponieważ spotkali się koledzy i koleżanki, którzy ukończyli Szkołę Podstawową w Podolszu 50 lat temu!

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą w kościele parafialnym w Zatorze odprawił ksiądz Marian Wanat- klasowy kolega rocznika 1957. Zaproszenie przyjęły również nauczycielki: pani Janina Walkowicz- wychowawczyni klasy, pani Maria Polanek- nauczycielka języka polskiego oraz ówczesny dyrektor szkoły- pan Franciszek Kozak.
Po nabożeństwie goście przybyli do szkoły w Podolszu, gdzie przywitali ich nauczyciele oraz dyrektor-pan Piotr Januszyk.
Pod jego przewodnictwem przemierzyli budynek szkolny. Próbowali odtworzyć w pamięci układ sal i dawnych pomieszczeń, w których spędzili osiem lat. Nie było to łatwe zadanie, gdyż przez pół wieku sporo się zmieniło.
Szkoła została powiększona o szereg nowych pomieszczeń, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne.
Absolwenci z zainteresowaniem podziwiali aktualne wyposażenie sal oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Chętnie też zasiedli w ławkach, aby poczuć się jeszcze raz jak za dawnych lat. Oglądano również kroniki szkolne, w których uwiecznione zostały dzieje uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Nie zabrakło również zdjęć, na których z trudem rozpoznawali siebie oraz swoje koleżanki i kolegów.

Po zwiedzaniu szkoły wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Podczas obiadu była okazja do rozmów, wspomnień oraz opowiadania różnych ciekawych anegdot, które – mimo upływu lat – utkwiły w pamięci absolwentów i nadal wywołują uśmiechy na twarzach.
Z nostalgią oglądali też swoje czarno-białe zdjęcia klasowe, na których siedzieli ubrani w fartuszki z białymi kołnierzykami i wpatrywali się w obiektyw aparatu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
1.5 ° C
3.4 °
-0.1 °
85 %
5kmh
99 %
czw.
1 °
pt.
3 °
sob.
2 °
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -