12.9 C
Zator
poniedziałek, 8 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Oświęcimskie „rury” to już przeszłość

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Proporcjonalnie do temperatury rosła liczba młodzieży, która popołudniami i wieczorami przesiadywała na oświęcimskich „rurach” za sklepem Kaufland. Popularne miejsce spotkań zniknęło z miejskiego krajobrazu – ciepłownicze rury to już przeszłość.

Jak mówi Krzysztof Piekiełko, prezes oświęcimskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, teren udało się zmodernizować dzięki wsparciu z funduszy unijnych. PEC zdołało pozyskać na ten cel milion złotych.

Zmniejszą się straty na przesyle a także emisja gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery – kontynuuje prezes Piekiełko. Podkreśla również, że przebudowa obecnej sieci pozwoliła na zwiększenie jej przepustowości, co w rezultacie przełoży się na możliwość obsłużenia ciepłem większej liczby odbiorców. Co więcej, wyrównany teren stał się obiecującym materiałem na przyszłe inwestycje drogowe w kierunku północ-południe.

Innego zdania są stali bywalcy tych okolic, dla której rury były dobrze znanym miejscem towarzyskich spotkań. Z drugiej strony, teraz oświęcimska młodzież być może znajdzie lepszą, a przede wszystkim bezpieczniejszą lokalizację na weekendowe wieczory.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
12.9 ° C
13.8 °
11.7 °
58 %
2.5kmh
100 %
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
22 °
pt.
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -