6.1 C
Zator
środa, 28 września 2022
- REKLAMA -

Ojciec poszedł po zakupy pozostawiając śpiące dziecko w nagrzanym samochodzie.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (18.06.2022) na parkingu pasażu handlowego znajdującego się przy ulicy Słowackiego w Zatorze.

O godzinie 15.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednej z ekspedientek dotyczące małej dziewczynki płaczącej w samochodzie marki Volkswagen.

We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Mundurowi w rozmowie z ekspedientką ustalili, że pojazd był nagrzany lecz miał uchyloną szybę w drzwiach. Nie był również zamknięty, więc kobieta dostała się do jego wnętrza i uspokoiła dziecko. Po kilkunastu minutach na miejscu zjawił się ojciec dziecka. Okazał się nim 39-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usprawiedliwiał się, że kiedy poszedł po zakupy dziecko spało. Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze ukarali mandatem karnym ojca który bez opieki w samochodzie pozostawił śpiącą dwuletnią córeczkę.

W związku z popełnionym wykroczeniem z artykułu 106 Kodeksu Wykroczeń, który mówi kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka”,

Ponadto uświadomili go czym mogło skończyć się pozostawienie dziecka bez opieki.

W przypadku gdyby doszło do narażenia życia lub zdrowia dziecka np. w przypadku gdyby dziecko wyszło z pojazdu na ulicę lub gdyby pozostawało w nagrzanym, szczelnie zamkniętym samochodzie, wtedy wobec rodzica wszczęte zostałoby postępowanie z art. 160 par. 2  Kodeksu Karnego w związku z popełnieniem przestępstwa narażenia  na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
6.1 ° C
7.7 °
5.2 °
89 %
2.3kmh
25 %
śr.
15 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
15 °
niedz.
14 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -