16.2 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

Policjantki z oświęcimskiej drogówki z przedwakacyjną profilaktyką u przedszkolaków.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji przeprowadziły prelekcje o bezpieczeństwie dla dzieci z niepublicznych przedszkoli w Zatorze oraz Łowiczkach.

Podczas spotkania funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym mieszkańcom gminy Zator, że warto mądrze, zdrowo i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

W ubiegłym tygodniu (13.06.2022) policjantki gościły w niepublicznym przedszkolu w Zatorze oraz niepublicznym przedszkolu w Łowiczkach. Podczas spotkania funkcjonariuszki, które na co dzień pilnują bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniały, że samodzielnie przedszkolaki będą mogły korzystać dopiero po ukończeniu 7 lat. Natomiast przed ukończeniem 7 roku życia z drogi mogą korzystać jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów. Policjantki pokazując znaki drogowe omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zaprezentowały sposób kierowania ruchem drogowym przez policjanta. Zwróciły  również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem, przypominając o obowiązku jazdy w foteliku. Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi, czy też podczas wakacyjnych zabaw w mieście i na wsi, w górach i nad morzem. Następnie opowiedziały dzieciom o zadaniach policjantów Wydziału Ruchu Drogowego realizowanych na rzecz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Omówiły wyposażenie służbowe policjanta, a także pokazały radiowóz oraz różnego rodzaju sprzęt wykorzystywany przez policjantów na miejscu zdarzeń drogowych.

Na zakończenie spotkań przedszkolaki wręczyły policjantkom kartki z podziękowaniami za prelekcje oraz dbanie o bezpieczeństwo, natomiast funkcjonariuszki życzyły dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
16.2 ° C
19.1 °
14.5 °
90 %
2.7kmh
96 %
sob.
15 °
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -