10.8 C
Zator
wtorek, 27 lutego 2024
- REKLAMA -

Drugi Spacer z Burmistrzem Zatora.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

17 czerwca 2022 r. odbył się drugi spacer przyrodniczy z Burmistrzem Zatora Mariuszem Makuchem.

Tym razem uczestnicy udali się na teren kompleksu stawów hodowlanych na Przerębie. Jest to pod wieloma względami wyjątkowy przyrodniczo obszar. Wyjątkowość ta wynika nie tylko z obecności rzadkich przedstawicieli fauny i flory, ale także historycznego zagłębia hodowli karpia. Występuje tam ok. 120 gatunków ptaków legujących, a wraz z ptactwem migrującym doliczyć się można ponad 200 gatunków. To sprawia, że jest to jedno z najciekawszych miejsc do obserwacji ptaków w Polsce.

Piękno zatorskiej przyrody można było podziwiać razem z przewodnikiem grupy Marcinem Karettą – znakomitym ornitologiem i fotografem dzikiej przyrody, współpracownikiem m.in. magazynu „National Geographic”, od lat współpracującym z Gminą Zator.
Podczas spaceru udało się zobaczyć równe 50 gatunków ptaków, w tym: gawrona, wronę siwą, srokę, sójkę, szpaka, dziwonię, grubodzioba, makolągwę, ziębę, trznadla, pliszkę siwą, piecuszka, trzciniaka, trzcinniczka, brzęczka, rokitniczkę, raniuszka, sikorkę bogatkę, śpiewaka, kosa, kopciuszka, jaskółkę dymówkę, oknówkę, jerzyka, kukułkę, błotniaka stawowego, grzywacza, sierpówkę, turkawkę, czaplę siwą, czaplę białą, ślepowrona, bączka, łyska, kokoszkę, czajkę, rybitwę białowąsą, rybitwę rzeczną, mewę śmieszkę, mewę białogłową, łabędzia niemego, gęgawę, krzyżówkę, krakwę, czernicę, głowienkę, kormorana, perkoza dwuczubego, zausznika i perkozka.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
13.2 °
10 °
77 %
1.4kmh
100 %
wt.
11 °
śr.
12 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -