18.8 C
Zator
wtorek, 6 czerwca 2023
- REKLAMA -

Ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych przez Podolsze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 17 maja 2023 r. zostało zamontowane oznakowanie dotyczące ograniczenia tonażu na drodze powiatowej prowadzącej przez Podolsze (dawna droga wojewódzka). Mieszkańcy Podolsza będą mogli odetchnąć z ulgą i faktycznie odczuć pozytywny wpływ wybudowanej i oddanej do użytkowania w ubiegłym roku obwodnicy Podolsza i Zatora.

Już przed oddaniem do użytkowania nowej drogi przez Podolsze, Gmina zwracała uwagę na konieczność ograniczenia tonażu na starodrożu drogi wojewódzkiej, niestety na tym etapie ostateczną decyzję podejmował Powiat Oświęcimski i Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Po otwarciu obwodnicy i wielu interwencjach zarówno przedstawicieli urzędu jak i mieszkańców Podolsza, Zarządca Drogi zdecydował się na zmianę organizacji ruchu, jednak dopiero dzisiaj udało się postawić na drodze powiatowej przy skrzyżowaniu z DK 44 (ul. Oświęcimska) w Zatorze oraz przy skrzyżowaniu z DW 781 w Podolszu znaki B-5 (z podaną masą 15 t).

Przypominamy, że zgodnie z przepisami :

Znak B-5 „15t” – „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o masie powyżej 15 t” stosuje się w celu wyeliminowania ruchu samochodów ciężarowych, pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 15 t.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy szybko odczują poprawę jakości życia, związaną z wyeliminowaniem ciężkich samochodów przez centrum wsi.

Mieszkańcy posiadający pojazdy o masie większej niż przewiduje ograniczenie i podmioty prowadzące działalność, do których jedyny dojazd stanowi przedmiotowa droga powiatowa, mogą starać się o zezwolenie na przejazd po tej drodze. Zezwolenie takie wydaje Zarządca Drogi – Zarząd Powiatu w Oświęcimiu. Poniżej link do strony powiatu, gdzie pod numerem 3.9 znajduje się przedmiotowy wniosek:

https://www.powiat.oswiecim.pl/dla-mieszkanca/starostwo/struktura-organizacyjna/wydzial-inwestycji-rozwoju-i-drog-sir

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
18.8 ° C
21.4 °
17.2 °
66 %
2kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
21 °
czw.
20 °
pt.
22 °
sob.
23 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -