20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Być jak Messi – poznajcie historię Miłosza z Palczowic.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Ma dziesięć lat, jego ulubionym piłkarzem jest Lionel Messi a w przyszłości chciałby grać w FC Barcelona. Dziesięcioletni Miłosz Kowalczyk z Palczowic jest na dobrej drodze, by tak się właśnie stało. 

Moja przygoda z piłką nożną rozpoczęła się w wieku 5 lat. Pierwszy rok treningów spędziłem w Akademii Champions, wraz z kolegami z przedszkola. Kiedy utworzono szkółkę przy „Zatorzance”, przenieśliśmy się tam wszyscy. W tym czasie przeszedłem pomyślnie eliminacje i dostałem się do organizowanej przez PZPN Akademii Młodych Orłów w Krakowie. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Przez dwa lata musiałem dojeżdżać do Krakowa. Zwrócił na mnie uwagę trener Akademii Cracovii. Otrzymałem zaproszenie do gry na mocno obsadzonym turnieju. Od razu miałem okazję zagrać przeciwko takim drużynom jak: Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Sandecja. Były też kluby zagraniczne.

Udało się strzelić kilka bramek i dostałem propozycję przejścia do Akademii Cracovii, gdzie spędziłem kolejne dwa lata grając na najwyższym poziomie z rówieśnikami. Cały czas starałem się nie zapomnieć o kolegach z Zatorzanki i w miarę możliwości, pomagałem im w turniejach piłki nożnej” – mówi Miłosz.

Rok 2021 może być w karierze Miłosza rokiem przełomowym. „W tym roku, wraz z kolegą spróbowaliśmy sił na obozie Polish Soccer Skills 2021, który odbywa się w pięciu miastach Polski, w tygodniowych turnusach, przez cały okres wakacji. Biorą w nim udział rówieśnicy nie tylko z Polski ale również z zagranicy. My wybraliśmy Zakopane. Na koniec każdego turnusu są organizowane testy sprawnościowe z piłką i bez piłki w 8 konkurencjach. Na podsumowanie wyników czekaliśmy do końca sierpnia” – mówi Miłosz.

Na stronie organizatora PSS2021 czytamy, że w sezonie 2021 w obozach letnich i majowych, zarówno wyjazdowych jak i stacjonarnych wzięło udział kilka tysięcy dziewczynek i chłopców z całej Polski i z kilkunastu krajów całego świata. Każdy z nich przeszedł testy umiejętności. Na podstawie wyników wybraliśmy tych, którzy wypadli najlepiej. „5 września zadzwonił telefon i okazało się, że wygrałem rocznik 2011, co wiąże się z powołaniem do kadry Polish Soccer Skills 2011. Zostałem kapitanem reprezentacji!” – dodaje Miłosz. 

W październiku odbędzie się zgrupowanie kadry w ośrodku szkoleniowym w Cetniewie i trening na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na wiosnę przyszłego roku będzie organizowany obóz zagraniczny i rywalizacja z najlepszymi klubami Europy.

Duży wkład w moje sukcesy mają Rodzice, którzy mojej pasji poświęcają bardzo dużo czasu. Zachęcam wszystkich do udziału w obozach piłkarskich i próbowania swoich sił. Jak widać warto” – zachęca do pracy i treningu Miłosz.

Info i foto: Życie Zatora

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -