9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Odkrywamy Skarby Doliny Karpia – wycieczki przyrodnicze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach akcji promocyjnej Odkrywamy Skarby Doliny Karpia zachęcamy do skorzystania z oferty Ekomuzeum Doliny Karpia i wybrania się na wycieczkę przyrodniczą. Podczas takich wycieczek można aktywnie spędzić czas oraz poznać niezwykłą przyrodę Doliny Karpia.

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Ekomuzeum tworzone jest przez niezwykłych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami do wikliniarstwa, pszczelarstwa, malarstwa, gotowania czy historii. Ekomuzeum to miejsca, które tętnią życiem. Ich gospodarze zapraszają, aby odbyć niezwykłą przygodę:

– Wycieczka ornitologiczna po kompleksie stawowym Przeręb

Wycieczka ornitologiczna to usługa oznaczona marką lokalną Dolina Karpia. Podczas wycieczki po kompleksie stawowym Przeręb, która odbywa się na ścieżce przyrodniczej Marynin (ok. 3 km), uczestnicy poznają nie tylko florę i faunę kompleksów stawowych, ale historię i charakterystyczne cechy gospodarki karpiowej. Podczas wycieczki można zaobserwować charakterystyczne dla obszarów wodno-błotnych ptactwo. Wycieczka bazuje na prezentacji wyjątkowych, specyficznych dla Doliny Karpia walorów przyrodniczych, których bogactwo i różnorodność opiera się całościowo na obszarze, gdzie prowadzona jest gospodarka rybacka. Wycieczka eksponuje współzależność bogatych zasobów przyrodniczych z działalnością człowieka – hodowcy ryb.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/21-ekomuzeumdolinykarpia-wycieczka-ornitologiczna-po-kompleksie-stawowym-przereb

– Zwiedzanie mini zoo „Zwierzyniec” w Spytkowicach

Zwiedzając mini zoo „Zwierzyniec” w Spytkowicach właściciel obiektu opowiada ciekawe historie o mieszkańcach zagrody i dziejach okolicy. W „Zwierzyńcu” spotkać można zarówno rzadkie, jak i popularne okazy ptaków i zwierząt, między innymi bażanty (mongolskie, kaukaskie, złote, srebrne), pawia, głuszca, kaczki krzyżówki wiślane, mandarynki, gęsi dzikie zbożowe. Można też zobaczyć daniele, strusia afrykańskiego, kucyki i kuca huculskiego. Istnieje także możliwość uczestniczenia w karmieniu zwierząt.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/24-ekomuzeumdolinykarpia-zwiedzanie-mini-zoo-zwierzyniec-z-noclegiem

Wszystkie miejsca i ich oferty dostępne są na stronie internetowej:
www.ekomuzeumdolinykarpia.pl oraz na www.dolinakarpia.eu.

Zapraszamy do Ekomuzeum Doliny Karpia!

Zdjęcia: Marcin Gałek, arch. Stowarzyszenia Dolina Karpia

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -