5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Nowoczesna pracownia rehabilitacji otwarta dla pacjentów

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

To jedna z najważniejszych inwestycji w Powiecie. W szpitalu zostały stworzone warunki godne dla przywrócenia sprawności oraz likwidacji niedogodności osobom, które korzystały dotychczas z obiektu przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu. Jak zaznacza Sabina Bigos – Jaworowska dyrektor szpitala, nowy oddział rehabilitacji to nowa jakość.

– Sprzęt, który mieliśmy do tej pory został całkowicie wymieniony. Kupiliśmy nową aparaturę medyczną m.in.: aparaty do krioterapii, których do tej pory brakowało oraz sprzęt, który pozwoli usprawniać przede wszystkim pacjentów z chorobami po wylewach i z chorobami neurologicznymi. Oddział został także wyposażony w nowoczesne aparaty, które będą służyły pacjentkom po zabiegach mastektomii piersi – zaznacza dyrektor szpitala i dodaje: – Poszerzyliśmy panel naszych usług o krioterapię, inhalację ultradźwiękową oraz falę uderzeniową.

W nowoczesnej pracowni rehabilitacji pacjenci będą mogli skorzystać z 16 zabiegów fizykoterapii oraz 12 zabiegów kinezyterapii, a także z zabiegów z zakresu hydroterapii i masażu leczniczego.

– Nowy oddział spełnia wszystkie wymagania, jakie stworzyła nowoczesna medycyna w zakresie rehabilitacji. Jest doskonale wyposażony i znajduje się w tym miejscu, gdzie pozostałe obiekty szpitalne. Jest dopełnieniem kompletnym naszego szpitala. Jestem przekonany, że wreszcie w parze za umiejętnościami naszych rehabilitantów pójdzie standard, czyli wyposażenie i dostępność miejsca, w którym odbywa się rehabilitacja. Myślę, że korzystający z usług tego oddziału potwierdzą moją opinię – zaznacza starosta oświęcimski Józef Krawczyk.

Dodajmy, że zadanie, które rozpoczęto w 2013 roku pod nazwą „Przebudowa Pawilonu nr 2 pod potrzeby Centrum Rehabilitacji, Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy oraz zespołu poradni i pracowni specjalistycznych” kosztowało blisko 10 mln zł,  z czego Powiat Oświęcimski wyasygnował ponad 7 mln zł.

(NM)

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -