8.8 C
Zator
piątek, 23 lutego 2024
- REKLAMA -

Nastolatek z Gminy Zator wpadł za amfetaminę. Pozostali wybrali dopalacze.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Pierwszy z przypadków miał miejsce na ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Około godz. 2:20 policyjny patrol zatrzymał do kontroli samochód marki Volvo, którym poruszali się 18- i 19-latek. Badanie trzeźwości kierowcy nie wykazało obecności alkoholu. Policjanci mieli jednak pewne podejrzenia, więc postanowili przeprowadzić test na obecność narkotyków. Narkotest potwierdził ich przypuszczenia. Przeszukanie samochodu pozwoliło znaleźć woreczek z białym proszkiem – amfetaminą. Jak się okazało, narkotyk należał do pasażera.

Kierowcy grożą 2 lata więzienia, pasażerowi o jeden rok więcej.

Nieco wcześniej, bo tuż po północy, do podobnego zdarzenia doszło w Rajsku. Policjanci zatrzymali na ul. Pszczyńskiej pojazd marki Volkswagen Polo, którym poruszało się trzech mężczyzn. Już na początku wyszło na jaw, że 30-letni kierowca prowadził samochód bez odpowiednich uprawnień. Kontrola dwóch pasażerów również nie przyniosła żadnych pozytywnych wiadomości. Jeden z nich posiadał woreczek z białą substancją, drugi szklaną lufkę wypełnioną suszem zmieszanym z w/w środkiem.

Prowadzący Volkswagena skończył z mandatem karnym, zaś dwaj pasażerowie trafili do aresztu. Funkcjonariusze przesłali zabezpieczone substancje do dokładnej ekspertyzy. Wstępnie ustalono, że są to tzw. „dopalacze„.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
8.8 ° C
10.3 °
6.1 °
89 %
1.7kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
9 °
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -