7 C
Zator
sobota, 29 lutego 2020
- REKLAMA -

Policja odzyskała biżuterię z włamań do domów

Musisz przeczytać

#ZATOR Kolizja na ulicy Bugajskiej

Wczoraj tuż po godz. 11:30 jednostka OSP Zator otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem 3 samochodów osobowych na ul. Bugajskiej w Zatorze. Na miejscu...

#ZATOR Zmiana w kierownictwie Komisariatu Policji

W dniu 20 lutego 2020 w  Komisariacie Policji w Zatorze odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z policjantami, pracownikami komisariatu oraz przedstawicielami zatorskiego samorządu pożegnał się asp....

#GIERAŁTOWICE Zderzenia dwóch samochodów

Dziś o poranku, około godziny 8 doszło do kolizji drogowej. Na pechowym skrzyżowaniu ulic Wadowickiej z Zatorską zderzyły się dwa samochody. Na szczęście nikomu nic...

#ZATOR Nowe Bistro Fresh Express poszukuje pracowników

Fresh Express Bistro poszukuje pracowników: kucharki, pomocy kuchennej, osoby obsługującej bar i kebaba pracownika z prawem jazdy, który...

Zator. Policjanci rozpracowali damsko-męski duet włamywaczy i odzyskali skradzione przez nich mienie warte kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu chrzanowskiego podejrzanych o dokonywanie kradzieży z włamaniem do domów.  Podczas przeszukania mieszkania sprawców zabezpieczono kilkaset sztuk różnego rodzaju złotej, srebrnej i bursztynowej biżuterii, zegarki oraz  laptopa.

Od kilkunastu dni policjanci intensywnie pracowali nad sprawą włamania do jednego z domów w Gminie Zator. Łupem sprawców padła  biżuteria, gotówka oraz sprzęt komputerowy. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania rabusiów, w trakcie których natrafili na ślad wskazujący, że mogli poruszać się ciemnym samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

W dniu 9 lutego br. funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczyło ono usiłowania włamania do kolejnego domu. Policjanci błyskawicznie, posiadając już ustalenia dotyczące sposobu działania włamywaczy oraz pojazdu, którym mogą się poruszać, na terenie Grodziska zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat. Za jego kierownicą siedziała 35 – letnia mieszkanka  powiatu chrzanowskiego. Jak się okazało kobieta czekała na swojego znajomego, który jednak nie przyszedł. Policjanci domyślili się, że mężczyzna widząc patrol Policji zbiegł. Kobieta trafiła więc do komisariatu Policji, a wkrótce dołączył do niej jej 28 – letni partner, który został zatrzymany przez policjantów już na terenie powiatu chrzanowskiego. Podczas przeszukania  mieszkania podejrzanych funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli, sprzęt komputerowy,  kilka zegarków oraz kilkaset sztuk różnego rodzaju  złotej, srebrnej oraz bursztynowej biżuterii.

Policjanci podejrzewają, że para dokonała, co najmniej kilku innych włamań do domów na terenie sąsiednich  powiatów, gdyż jedynie połowa biżuterii została zidentyfikowana przez pokrzywdzoną mieszkankę Gminy Zator. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione precjoza włamywacze sprzedawali głównie u jubilerów, a  uzyskaną w ten sposób gotówkę przeznaczali na bieżące wydatki oraz remont i wyposażenie swojego mieszkania.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właścicieli pozostałej części biżuterii, w związku z tym osoby, które na prezentowanych zdjęciach rozpoznają swoją własność, proszone są  o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem Policji w Zatorze.

Sprawcom za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNowe siłownie plenerowe
Następny artykułRuszyła budowa ronda
- REKLAMA -

Popularne

Dodaj komentarz

Zator
rozproszone chmury
7 ° C
7.8 °
6.1 °
45 %
4.6kmh
40 %
sob
7 °
nie
7 °
pon
9 °
wt
10 °
śr
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -