Kompletnie nierozważnym mężczyzną okazał się 48-letni mieszkaniec Zatora. Myślał, że jazda po pijaku ujdzie mu na sucho, lecz policjanci na całe szczęście zakończyli tę niebezpieczną jazdę. O godz. 17:20 na ul. Jana Pawła II zatrzymali pojazd marki Renault. Kierujący kierował w stanie nietrzeźwym – badanie alkomatem wykazało 1,55 promila alkoholu. Przypomnijmy, że kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat, ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2, a także grzywnę w stawkach dziennych, każda w wysokości do 2000 zł.

Nieco wcześniej, bo o godz. 15:30 funkcjonariusze skontrolowali 70-letniego mieszkańca Chełmka, który poruszał się rowerem w podejrzany sposób. Patrol na ul. Krakowskiej zbadał trzeźwość mężczyzny. Wynik – 1,21 promila alkoholu.

Z kolei o godz. 20:00 kolejny amator jazdy po pijaku został zatrzymany w Oświęcimiu na ul. Legionów. Tym razem był to przyjezdny 55-letni mieszkaniec Gorlic, który również jechał na rowerze.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here