12.9 C
Zator
poniedziałek, 8 sierpnia 2022
- REKLAMA -

PALCZOWICE Kradzież elementów infrastruktury kolejowej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W nocy z 27/28 maja 2016 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w porę ujawnili kradzież elementów torowiska. W ich ręce wpadła kobieta biorąca udział w kradzieży, a także auto, którym złodzieje planowali wywieźć skradziony łup.  Za kradzież elementów infrastruktury kolejowej podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim Palczowice kradzież na torowisku (2)W piątkową noc policjanci otrzymali informację o dwóch osobach znajdujących w pobliżu trakcji kolejowej w Palczowicach gm. Zator na trasie Oświęcim – Kraków Płaszów. Aby sprawdzić czy zachowanie osób zachowanie nie stwarza zagrożenia dla ruchu pociągów, ani też nie zagraża ich bezpieczeństwu, we wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu, w pobliżu torów funkcjonariusze znaleźli samochód marki Suzuki,  w którego wnętrzu znajdowały się metalowe elementy pochodzące z torowiska.  W związku z tym powiadomili  przedstawicieli PKP, a następnie zaczęli obserwować teren. Po kilkunastu minutach do pojazdu podeszła kobieta. Jak się okazało była to 31 – letnia mieszkanka Krakowa,  która policjantom zaczęła tłumaczyć, że przyjechała na spacer razem ze swoim znajomym. Nie potrafiła jednak powiedzieć, gdzie teraz znajduje się jej partner, ani w jaki sposób elementy torowiska znalazły się w jej samochodzie. Kobieta została zatrzymana. W trakcie oględzin torowiska ustalono, że na kilkudziesięciu metrach trasy skradziono łączniki szyn. Funkcjonariusze ustalili również,  że tej samej nocy podobnej kradzieży dokonano na terenie Skawiny i nie wykluczone, że część z trzydziestu  zabezpieczonych łączników pochodzi właśnie z tamtej kradzieży. Aktualnie policjanci sprawdzają czy para ma związek z innymi podobnymi czynami.

Dzięki zgłoszeniu osoby postronnej oraz szybkiej i skutecznej akcji policjantów, uszkodzenie torowiska zostało w porę ujawnione, poprzez co udało się uniknąć poważnych utrudnień w ruchu pociągów,   a  sprawcy, za swój czyn wkrótce odpowiedzą  przed sądem.

info: Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
12.9 ° C
13.8 °
11.7 °
58 %
2.5kmh
100 %
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
22 °
pt.
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -