21.3 C
Zator
poniedziałek, 27 czerwca 2022
- REKLAMA -

Prawidłowa reakcja osób postronnych pozwoliła zatrzymać nietrzeźwą matkę.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.05.2022) po południu w Zatorze. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przebywającej na festynie rodzinnym i mającej pod swoją opieką małoletniego syna.

Na miejsce udał się patrol policji, gdzie mundurowi szybko zlokalizowali kobietę wraz z dzieckiem. Badanie stanu trzeźwości 42-latki wykazało 2,7 promila. Opieka nad jej 10 letnim synem została przekazana rodzinie. 

Wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka.
Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
bezchmurnie
21.3 ° C
23.9 °
18 °
73 %
2.7kmh
0 %
pon.
30 °
wt.
29 °
śr.
31 °
czw.
31 °
pt.
30 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -