fot. KPP Oświęcim

Dopiero co pisaliśmy o potrąceniu pijanego pieszego w Brzeszczach, gdy w dniu wczorajszym po raz kolejny doszło do podobnej sytuacji. Tym razem wypadek miał miejsce w Nowej Wsi.

W sobotę, 10 stycznia 2015 r., około godz. 17:00 ulicą Oświęcimską poruszał się pieszo starszy mężczyzna, mieszkaniec Nowej Wsi. Chwiejny chód wskazywał na to, że nie znajdował się w stanie trzeźwości. Tracąc równowagę, zatoczył się w pewnym momencie w stronę ulicy. Pech chciał, że w tym samym momencie znalazł się na jezdni mieszkaniec Bierunia prowadzący samochód marki Volkswagen. Było już za późno na reakcję. Mimo natychmiastowego wciśnięcia pedału hamulca, doszło do potrącenia 71-letniego mężczyzny.

Na miejsce przyjechali policjanci i ratownicy medyczni. Szybko ustalono, że poszkodowany ma złamaną nogę i doznał licznych potłuczeń ciała. Musiał więc trafić do szpitala, gdzie lekarze zajęli się przeprowadzeniem szczegółowych badań. Wcześniej zaś skontrolowano trzeźwość pieszego. Okazało się, że w trakcie wypadku miał w wydychanym powietrzu 1,21 promila alkoholu. Co się tyczy kierowcy Volkswagena, był on trzeźwy.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here