koncert kolęd Wadowice
Przygotowania do koncertu "Kolędowanie ze świętym Janem Pawłem II | fot. wadowiceonline.pl Krzysztof Pływacz, Marcin Guzik

W pierwszy i drugi dzień świąt (25, 26 grudnia 2014 r. o godz. 17:45) w pierwszym programie Telewizji Polskiej, odbędzie się emisja koncertu kolęd nagranego w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. To wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięły udział ikony polskiej sceny muzycznej.

Kolędowanie ze świętym Janem Pawłem II nagrywano w dniu 10 grudnia br. przez ekipę TVP. Okazało się to możliwe również za sprawą Poczty Polskiej, która wsparła finansowo niezwykłe przedsięwzięcie. Aby ostateczny efekt był dla widza wystarczająco zachwycający, już dwa dni przed wspomnianym terminem odbywały się pierwsze próby i przygotowania.

Kogo będziemy mogli zobaczyć na antenie TVP1 w te święta? Pojawi się przede wszystkim para prowadzących – Artur Żmijewski i Kinga Preis. Wśród artystów wykonujących najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki znajdą się Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Zbigniew Wodecki, Halina Młynkova, Pectus, Monika Kuszyńska, Trebunie Tutki oraz członkowie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wielką niespodzianką koncertu będą nie tylko kolędy wykonane przez znanych muzyków i artystów, ale także archiwalne nagrania, w których wykonawcą jest sam Papież Jan Paweł II!

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z przygotowań do koncertu:

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here