Stu pięćdziesięciu kolarzy walczyło w Stroniu o tytuły mistrzów Małopolski. Wśród nich również wystartowała część zawodników zatorskiego Sokoła. Nie mieli sobie równych w swoich kategoriach wiekowych zajmując pierwsze i drugie miejsca. Pierwszy medal padł łupem Maksymiliana Wiśniowskiego, który srebro wywalczył w najmłodszej kategorii żaków.

Michał Śliwiński i Marcin Sermak byli niepokonani w kategorii młodzików i zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce zabierając do Zatora Złoty i Srebrny medal Mistrzostw.

W kategorii elity kobiet, nie miała sobie równych Gabriela Wojtyła wygrywając z olbrzymią przewagą swój wyścig. Rywalizacji w tej kategorii przyglądała się aktualna Mistrzyni Polski Rita Malinkiewicz, która Stronie odwiedziła podczas swojego treningu. Startując zapewne przyczyniła by się do tego, że również w elicie kobiet, UKS Sokół Zator ustrzeliłby dublet identycznie jak w młodzikach.

Aktualnie Rita i Gabriela szykują formę na wyścigi kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy w Szwecji.

Ich sukcesy, powodują coraz większe zainteresowanie kolarstwem wśród dzieci i młodzieży. Do UKS Sokół zgłaszają się kolejni chętni chcący rozpocząć swą przygodę ze sportem. W związku z tym zostaną podjęte działania na stworzenie „Kolarskiej Szkółki Sokoła” dla najmłodszych.

fot. sportzator.com

Sebastian Żabiński

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here