włamanie brzeszcze
Skradziony sprzęt zatrzymany przez policjantów. | fot. KPP Oświęcim

Na początku roku w Brzeszczach miało miejsce włamanie do jednego z tamtejszych lombardów. Nieznani sprawcy skradli mienie o wartości kilku tysięcy złotych.

Policjanci ustalili już, kto odpowiada za przestępstwo popełnione w noc z 5/6 stycznia 2015 r. Kilka tygodni wzmożonego śledztwa pozwoliły dotrzeć do trzech mieszkańców Brzeszcz w wieku 25, 26 i 30 lat. Są oni podejrzani o kradzież telefonów komórkowych, laptopów, sprzętu elektronicznego i kilkudziesięciu pudełek sztucznej biżuterii. Co do ich winy nie ma raczej najmniejszych wątpliwości, bowiem podczas przeszukania ujawniono w ich mieszkaniach dużą część skradzionego sprzętu.

Funkcjonariusze zdołali też ustalić, że 25- i 30-latek dokonywali włamania, zaś ich 26-letni kolega zajmował się paserstwem. W chwili obecnej prowadzone są działania w celu ustalenia miejsc, do których trafiły przedmioty które przestępcy zdołali już sprzedać.

Kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, z kolei za paserstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here