20.9 C
Zator
wtorek, 28 maja 2024
- REKLAMA -

Dzięki reakcji innej osoby zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 41–letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (14.04.2022) tuż po godzinie 17:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie od kierowcy jadącego z powiatu wadowickiego w kierunku Zatora. Zgłoszenie dotyczyło samochodu marki Citroen za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba.

Informacja natychmiast trafiła do zatorskich policjantów. Mundurowi poszukiwany pojazd dostrzegli na zatorskim Rynku. Badanie stanu trzeźwości 41–letniego kierowcy wykazało 1,5 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu kierowcy, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
20.9 ° C
22.5 °
20.6 °
60 %
2.2kmh
42 %
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °
pt.
23 °
sob.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -