8.4 C
Zator
niedziela, 25 września 2022
- REKLAMA -

Na rowerze, po alkoholu z zakazami kierowania.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ostatnich dniach (15–17.04.2022r.) na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymali trzech rowerzystów jadących po alkoholu i z zakazami.

W nocy z czwartku na piątek (14/15.04.2022r.) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze patrolując ul. Oświęcimską w Zatorze zauważyli nieregularnie jadącego rowerzystę, którego zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 53–letni mieszkaniec Smolic wsiadł na rower mając w organizmie 1,1 promil alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna trafił pod opiekę znajomego.
Materiały w sprawie wykroczenia którego się dopuścił zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie.

W sobotę 16.04.2022r. policjanci z komisariatu Policji w Brzeszczach patrolując rejon Jawiszowic na ul. Spółdzielczej zatrzymali jadącego na rowerze 50-letniego mieszkańca gminy. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna posiada już trzy sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami niemechanicznymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.
Za złamanie zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w niedzielę 17.04.2022, przed południem policjanci z komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali ruchu drogowego 58–letniego mieszkańca Przeciszowa. Mężczyzna wsiadł na rower mając organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz łamiąc obowiązujący go zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.
Nietrzeźwy rowerzysta został oddany pod opiekę rodzinie, a za popełnione czyny już wkrótce odpowie przez Sądem.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.4 ° C
9.9 °
7 °
70 %
1.8kmh
99 %
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
16 °
śr.
15 °
czw.
11 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -