10.8 C
Zator
wtorek, 27 lutego 2024
- REKLAMA -

Spotkanie z Arkadio (Arkadiusz Zbozień) w Zatorze! [FOTO]

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
Klasa 7 i 8 wzięła udział w spotkaniu z Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raperem i freestylowcem. Było ono zatytułowane: „Myśl! Działaj! Rób to, co kochasz!”, a odbyło się w auli Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Arkadiozxc
Największe wydarzenia, w jakich brał udział nasz gość to spotkanie „Młodzi i Miłosierdzie” na Tauron Arenie dla 15 tysięcy uczniów oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Opowiedział on historię swojego życia.
Od dzieciństwa uwielbiał hip-hop i koszykówkę. Pasje, jednak konsekwentnie podcinane były przez nałogi. Prosił często rodziców o pieniądze, a potem kupował za nie narkotyki.
Dziś ma rodzinę, trójkę dzieci, własny zespół. Jak do tego doszło?
Jego aniołem stróżem stał się brat. Któregoś dnia znalazł on w piórniku Arkadio narkotyki. Od razu kazał mu wszystko spuścić w toalecie. Zadał pytanie: „Ile to kosztowało?” Arkadio nawet wtedy oszukał go na 150 zł. Dalej widział tylko swoje potrzeby, swój egoizm. Ale brat ciągle o niego walczył. Doszło do kolejnej rozmowy. Usłyszał wtedy jedno zdanie: „Brachu, nawet nie wiesz, jak ja bardzo cię kocham”. I to wszystko odmieniło.
Arkadio postanowił wyrzucić wszystkie ciężary ze swojego „plecaka”, który go miażdżył. Poszedł do spowiedzi z całego życia. Przygotowywał się przez 2 wieczory. Wypisywał swoje grzechy na kartkach, które później spalił nad rzeką Kamienicą w Nowym Sączu. Owszem, wiedział, że konsekwencje zła pozostały: długi, podejrzliwość, brak zaufania. Ale zmiana się rozpoczęła i następowała małymi krokami (częsta Eucharystia, posłuszeństwo w szkole, pisanie tekstów piosenek).
Arkadio zaczął być ciekawy świata. Ukończył liceum z wyróżnieniem. Zdał maturę. Poszedł na studia. Zaczął nagrywać własne płyty, organizować trasy koncertowe, spotykać sławnych artystów i z nimi występować.
Podkreśla jednak zdecydowanie, że najpiękniejsza rzecz jaka go spotkała to rodzina. W domu jest według niego najbardziej wartościowa i potrzebna praca.
Zebrani otrzymali odpowiedź na ważne pytania dotyczące marzeń i przyszłości. Usłyszeliśmy, że w życiu chodzi o to, aby rozwijać swoje mocne strony. Co to jest sukces?Wstajesz rano i możesz robić to, w czym jesteś najlepszy”.
Zatorska młodzież przygotowująca się do bierzmowania oprócz świadectwa mogła wysłuchać dwóch freestyli i kilka autorskich utworów Arkadio. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten czas!
Dziękujemy szczególnie Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze za pomoc w organizacji!
INFO: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
fot. Tomasz Bulek
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
13.2 °
10 °
77 %
1.4kmh
100 %
wt.
11 °
śr.
12 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -