23.2 C
Zator
wtorek, 15 czerwca 2021
- REKLAMA -

Powrót oszustów podających się za wnuczków i policjantów!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Powiat oświęcimski. Policjanci ostrzegają seniorów. Oszuści podający się za wnuczków i policjantów, znów usiłowali wyłudzić pieniądze.

Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy posługując się metodą „na wnuczka”, usiłują wyłudzić pieniądze od seniorów. Pomimo kilku telefonów do oszustwa nie doszło. Świadomość seniorów okazała się kluczowa.

W ubiegły poniedziałek (31.06.2021) po 17.00 na telefon stacjonarny seniorki z Kęt zadzwonił mężczyzna podający się za wnuka kobiety. Fałszywy wnuczek poinformował, że miał wypadek, i aby załatwić sprawę potrzebuje pieniędzy. Wczoraj wieczorem oszust zadzwonił, również do seniora z Oświęcimia, w tym przypadku podawał się za policjanta.

W obu przypadkach seniorzy wykazali się wyjątkową ostrożnością i natychmiast zorientowali się, że jest to próba oszustwa, więc poinformowali Policję.

Ulotka - Uważaj na oszustwa metodą na wnuczka i na policjanta - KPP Oświęcim
Ulotka – Uważaj na oszustwa metodą na wnuczka i na policjanta – KPP Oświęcim

Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego rodzaju oszustw, jednakże ponownie apelują do seniorów, aby pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy obcej osobie. 

W dalszym ciągu apelują, również o przekazanie informacji o zagrożeniu  oszustwami seniorom znajdującym się w rodzinach oraz seniorom mieszkającym w sąsiedztwie. Im więcej osób świadomych tym mniej oszukanych.

INFO: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
całkowite zachmurzenie
23.2 ° C
24.8 °
22.3 °
68 %
1.4kmh
100 %
wt
23 °
śr
25 °
czw
25 °
pt
28 °
sob
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -