11.5 C
Zator
czwartek, 23 marca 2023
- REKLAMA -

Policja z Oświęcimia i Kęt z nowymi radiowozami

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W piątek 23 października 2015 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu  odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów nieoznakowanych,  które będą wykorzystywane przez służby kryminalne. Nowe Kia Cee’d z silnikiem o pojemności 1,6 i mocy 130 KM, posiadają specjalne wyposażenie w postaci radiostacji oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Starania o zakup nowych radiowozów rozpoczęto kilka miesięcy temu, a dzięki wsparciu  władz powiatu oświęcimskiego oraz władz Gminy Kęty, w zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa,  z środków budżetowych Powiatu oświęcimskiego oraz Gminy Kęty wyasygnowano połowę wartości nowych pojazdów, natomiast drugą połowę przekazał budżet Policji.

Podczas spotkania Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar oraz przedstawiciel Rady Powiatu Adam Sowa, bardzo dobrze ocenili współpracę z Policją w zakresie realizacji przedsięwzięć mających wpływ na ciągłą poprawę bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy mieszkańcom powiatu.

Z kolei inspektor Bogdan Syrek – Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu na ręce Starosty oświęcimskiego, Burmistrza Kęt oraz przedstawiciela Rady Powiatu, złożył podziękowania za dotychczasową bardzo dobrą współpracę i wsparcie Policji w działaniach mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz warunków pracy policjantów.

W imieniu policjantów z Komisariatu Policji w Kętach podziękowania złożył insp. Grzegorz Środa – Komendant Komisariatu Policji w Kętach, który następnie z rąk Burmistrza Kęt oraz Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu odebrał kluczyki do nowego radiowozu.

Tym razem zakupione zostały radiowozy nieoznakowane, które będą wykorzystywane
w codziennej służbie przez policjantów z pionu  kryminalnego, co z całą pewnością przyczyni się do przeciwdziałania i skuteczniejszej walki z różnego rodzaju przestępczością kryminalną.

Źródło: KPP Oświęcim 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11.5 ° C
14.5 °
9 °
70 %
3.1kmh
100 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
12 °
niedz.
14 °
pon.
9 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -