11 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Zimowa Liga Piłki Nożnej Halowej Osiek 2015

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Osieku, zostanie rozegrana VIII edycja Zimowej Ligi Piłki Nożnej Halowej Osiek 2015. W podobnie jak w ubiegłym roku w imprezie udział weźmie około 200 dzieci z powiatu oświęcimskiego.

Zimowa Liga Piłki Nożnej Halowej w Osieku to turniej „dzikich drużyn” przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 – 16 lat. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Osieku już od 2008 roku w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

– Impreza, ma za zadanie popularyzować futsal jako szczególną formę kształtowania osobowości ludzi, jak również wskazać młodzieży alternatywną formę spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Bartłomiej Kasperczyk, koordynator i pomysłodawca imprezy.

Wzorem poprzednich lat, zespoły zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza to rocznik 1999 i młodsi, druga to rocznik 2002 i młodsi, natomiast trzecia to rocznik 2005 i młodsi. Najpierw w dniach 16 – 20 luty 2015 r. drużyny zmierzą się rundzie zasadniczej. Zostanie ona rozegrana systemem ”każdy – każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii z tej fazy awansują do finału.

– Z każdym rokiem Liga zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród uczestników ale również publiczności. W ubiegłym roku udział wzięło 200 dzieci, a trybuny podczas trwania turnieju były wypełnione po brzegi – mówi Mariusz Brańka, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Osieku – mam nadzieję, że podobna atmosfera będzie nam towarzyszyć również w ósmej edycji – kończy Mariusz Brańka

Mecze finałowe zostaną rozegrane zostaną 22 lutego, a towarzyszyć im będzie oprawa artystyczna oraz konkursy dla kibiców. Wszystkie spotkania odbędą w się hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Osieku.

Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11 ° C
12.6 °
10.6 °
82 %
2.3kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
16 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -