siatkówka zator

V Turniej Ligowy Kadetek za nami. Na zatorskiej hali ponownie zagościły siatkarki z UKS Sokół, które tym razem zmierzyły się z zespołami MOSiR Bukowno, Radwansport Kraków oraz ALPS Wadowice. Gra toczyła się o wysoką stawkę – awans do wyższej ligi.

Nasze dziewczyny wyszły na boisko świetnie przygotowane do sportowej rywalizacji. Udowodniły to, bez żadnego problemu wygrywając z drużynami MOSiR Bukowno oraz ALPS Wadowice. Zgodnie z zasadami rozgrywek „każdy z każdym”, o awansie do wyższej ligi miał zadecydować ostateczny mecz pomiędzy UKS Sokół i Radwansport Kraków.

Rozstrzygający mecz zaczął się dobrze dla naszych. Pierwszy set poszedł dość gładko, w drugim jednak poziom stresu okazał się na tyle duży, że idąc piłka w piłkę, zatorzanki ostatecznie zostały pokonane. Z wynikiem 1:1 zabrały się do decydującego seta. Niestety, mimo usilnych starań i poświęcenia, nie udało się. Awans do wyższej ligi wywalczyły krakowianki.

Siatkarkom z UKS Sokół należą się serdeczne gratulacje za wytrwałość. Drużyna w tej kategorii wiekowej po raz pierwszy uczestniczyła w rozgrywkach o Mistrzostwo Małopolski, a mimo to prawie pokonała wszystkich rywali.