fot. S. Żabiński | sportzator.com
- Reklama - strony internetowe dla noclegów

Intensywne treningi przyniosły odpowiednie efekty – zawodnicy Sokoła Zator po raz kolejny stanęli na podium, tym razem podczas szóstej edycji Puchary Słowacji w kolarstwie górskim, czyli „Horskich Kol”. W zawodach wzięli udział zawodnicy w kilku krajów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych.

Pierwszym godnym pochwalenia zawodnikiem jest mieszkający w Zatorze Michał Śliwiński. Startował on w kategorii „mladší žiaci” i znalazł się w czołowej trójce, która znacznie oddaliła się od reszty stawki. Nawet zebrane punkty karne, które zmusiły komisję do doliczenia 90 sekund do uzyskanego rezultatu, nie przeszkodziły w zajęciu miejsca na podium. Młody zawodnik zakończył ten wyścig jako drugi, z kolei łączny wynik zsumowany z dwóch konkurencji sklasyfikował go ostatecznie na pozycji trzeciej. Dodajmy, że oprócz niego startowało 21 zawodników.

Jeszcze lepiej zaprezentowały się dwie zawodniczki Sokoła Zator: Gabriela Wojtyła wywalczyła złoty medal w wyścigu juniorek, uzyskując nad drugą zawodniczką ponad siedmiominutową przewagę! Pierwsze miejsce przypadło również Ricie Malinkiewicz w wyścigu elity kobiet. W ostatniej rundzie doznała wypadku, który spowodował dwuminutowe opóźnienie, a mimo to Rita przekroczyła linię mety jako pierwsza. Na całe szczęście badania lekarza nie wykazały poważnej kontuzji.

Wysoką, bo czwartą pozycję, uzyskał również Paweł Prudło, który wystartował w kategorii juniorów.

Zawodnicy Sokoła Zator są w świetnej formie i potwierdzają to osiągnięciami na trasie. Liczymy, że dobre wiatry będą im sprzyjać również na najbliższym wyścigu ogólnopolskim w Orawce.

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here