19 kwietnia 2018 roku w Oświęcimiu na lodowisku MOSiR odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I. Podczas 4 dniowej imprezy zostaną rozegrane 34 mecze które wyłonią Mistrza Polski. Ostatnie dwie drużyny zostaną zdegradowane do Dywizji II. Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw odbędzie się w czwartek o godzinie 17:30.  W czwartek i piątek mecze zaczynają się od 7:30 a ostatni skończy się około godziny 23:00. W niedzielę zapraszamy wszystkich kibiców na mecze o 3 miejsce (godzina 10:00) oraz mecz finałowy który jest planowany na godzinę 12:00. Zaraz po meczu zostaną rozdane medale oraz nagrody indywidualne. Oficjale zakończenie mistrzostw jest planowane na godzinę 13:30.

Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy.

Podczas mistrzostw Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy będzie zbierała pieniądze dla dwuletniego Wiktorka Pacholarz. Wiktorek urodził się 8.07.2016 r. w Oświęcimiu gdzie po porodzie stwierdzono liczne wady układu kostnego i stopę końsko-szpotawą. Po konsultacji w Prokocimiu Wiktorkowi został założony gips na obie nóżki. Przez 3 miesiące co tydzień miał zmianę gipsów, a po upływie tego czasu gips z prawej nóżki został ściągnięty, a lewa była nadal usztywniona przez szynę. W kwietniu 2017r. przeszedł pierwszy zabieg rekonstrukcji lewej stopy. W październiku 2017 zabieg prawej nóżki, który na celu miał uwolnić torebkę stawową, by usunąć przykurcz mięśnia.  Na 19.03.2018r. zaplanowana jest operacja – rekonstrukcja torebki stawowej i rzepki, a końcem roku 2018r kolejna -skracanie kości piszczelowej. Wiktorek potrzebuje stałej i profesjonalnej rehabilitacji.

W organizację mistrzostw włączyły się następujące firmy:CCM, Rollerblade, Edge, True, Firma Poligraficzna A3, Firma GSU, Firma Clamare , Promyk Oswięcim, Bazylia 4You.

Mistrzostwa odbywają  się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim, oraz Patronacie Pana Prezydenta Janusza Chwieruta.

Patronat medialny nad mistrzostwami objęły Fakty Oświęcim.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here