Srebrny medal Mistrzostw Polski, wywalczony w debiucie, ucieszył by każdego sportowca. Tym bardziej, że dla naszej zawodniczki jest to już drugi indywidualny tytuł wicemistrzyni Polski zdobyty w tym sezonie. Przypomnijmy, iż w lipcu Gabriela zdobyła srebro w swej koronnej konkurencji MTB w formule olimpijskiej, oraz była członkinią naszej medalowej sztafety drużynowej.

Tym razem eliminator. Konkurencja znana z narciarskich sprintów, gdzie od biegów kwalifikacyjnych, przez eliminacyjne, najlepsi zawodnicy przechodzą do finałów gdzie walczą o medale. To bardzo widowiskowa odmiana kolarstwa, zwłaszcza że trasa w Lublinie usytuowana była w obrębie starego miasta i wiodła uliczkami pomiędzy ciekawymi zabytkami i licznymi ogródkami restauracyjnymi, skąd kibice również mogli podziwiać extremalne zmagania najlepszych kolarzy w Polsce. Extremalne ponieważ na trasie organizatorzy przygotowali wiele sztucznych i naturalnych przeszkód. Ze względu na charakterystykę konkurencji oraz duże ryzyko kontuzji i urazów, do zawodów „Eliminatora” przystępują zawodnicy posiadający odpowiednie predyspozycje fizyczne oraz doskonałą technikę jazdy.

W biegu kwalifikacyjnym, Gabrysia wykręciła drugi czas. Następnie wygrała swój półfinał i droga do medalu stała się otwarta. W wyścigu finałowym Gabi pokazała wszystkim jak należy startować i pierwsze dwie przeszkody pokonała jako pierwsza z wszystkich zawodniczek. Niestety na lewym zakręcie została nieco „zamknięta” przez konkurencję i mimo prób wyprzedzenia liderki nie udało się ponownie objąć prowadzenia. Ostatecznie na metę reprezentantka Zatora dociera na drugiej pozycji, ze stratą niespełna 1 sekundy do prowadzącej Marty Turoboś, specjalizującej się w tej odmianie kolarstwa.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here