gabi-300x450

W niedziele, 14 stycznia, na starcie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym stanie nasza zawodniczka Gabriela Wojtyła. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, w tym sezonie zrezygnowała ze startów w tej odmianie kolarstwa, koncentrując się wyłącznie na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu MTB. Jedyny tegoroczny start kontrolny, nasza zawodniczka ukończyła na drugim miejscu, będąc jednocześnie najlepszą z Polek. Jednak motywacja do uczestnictwa w wyścigu poparta celem charytatywnym skierowała Gabrielę do Koziegłów, gdzie rozegrane zostaną 81 Przełajowe Mistrzostwa Polski.

Oto co Gabi powiedziała nam, zapytana o szansę powodzenia tego przedsięwzięcia:

„Mistrzostwa Polski, rządzą się swoimi prawami. Nie da się przewidzieć kto wygra, bo wszystko może się wydarzyć. Faworyt ma takie same szanse jak nietypowany do tego zawodnik a i tak zawsze zdarzy się „czarny koń”. Ja, mimo tego, że w tym sezonie przełajowym zrezygnowałam praktycznie całkowicie ze startów, w niedzielę chce powalczyć o medal Mistrzostw Polski. Jestem przygotowana do walki o ten najcenniejszy.. Postanowiłam, że jeśli go zdobędę, oddam na licytację WOŚP w Zatorze. Dla jednych może być to tylko kawałek metalu, dla mnie byłby on bezcenny… Bezcenny, bo radość sprawi nie tylko mi, ale również oczekującym pomocy, jaką niesie WOŚP.”

Start Elity kobiet o godzinie 12:45, godzinę później rusza do walki inny zawodnik UKS SOKÓŁ Zator – Stanisław Nowak. Ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów wystartuje tym razem w starszej kategorii wiekowej U23. Dekoracja odbędzie się o 15:00. Wierzymy, że ciepły jeszcze medal, trafi na zatorski Rynek już na 18:00. Trzymamy kciuki.

Sebastian Żabiński
fot. M.Techmański

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here