4.2 C
Zator
niedziela, 21 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

Będzie biegane!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Tomasz Wójcik z Rudz, nasz najlepszy biegacz, będzie zachęcał innych do uprawiania tego sportu. Pierwsze spotkanie z cyklu ZATORRRUN już 1 lipca o 19:00 przy stadionie Zatorzanki.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się, jak doi biegania zachęcić innych. Wiem, że w gminie Zator regularnie biega zaledwie kilkanaście osób – mówi Tomasz Wójcik i wymienia zalety biegania: powietrze, natura, zdrowie, dobre samopoczucie, możliwość spotkania osób z podobną pasją, wyjazdy na imprezy biegowe i wiele innych. Bieganie nie wymaga, przynajmniej na początku, drogiego sprzętu i wielodniowych przygotowań. – Wystarczą wygodne buty i można ruszać! – mówi T. Wójcik.

Tomasz biega od ponad 20 lat. Domowa kolekcja pucharów, medali i pamiątek robi wrażenie. Każdy krążek, każdy puchar, dyplom, to dziesiątki kilometrów na nogach, setki godzin przygotowań, treningów czy rywalizacji z najlepszymi. Na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów, ale najważniejszym jest dla niego zwycięstwo u siebie, w Biegu Konstytucji 3 Maja w Rudzach! Prócz tego jest Mistrzem Polski Masters w Lekkoatletyce. W tym roku „wybiegał” 4 miejsce w prestiżowym biegu „Wings for life” w Wiedniu.

Podczas każdego biegowego spotkania pokonamy kilka kilometrów biegiem. Początkujący mogą biec albo maszerować. Co ważne, te nasze treningi skierowane są do każdego, bez względu na wiek, kondycję, doświadczenie biegowe. Wspólna rozgrzewka, wspólny bieg a potem rozmowa, pytania, odpowiedzi, porady – mówi o swoim najnowszym pomyśle T. Wójcik.

Spotkania będą odbywały się regularnie, w każdy poniedziałek i każdy piątek do jesieni. Potem zmieni się najprawdopodobniej godzina, o której adepci biegania w terenie będą spotykać się z Tomaszem. Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny. W realizację pomysłu włączyła się grupa „Aktywna Dolina Karpia”.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
4.2 ° C
6.5 °
3 °
91 %
2.6kmh
100 %
niedz.
4 °
pon.
7 °
wt.
10 °
śr.
7 °
czw.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -