4.9 C
Zator
środa, 29 marca 2023
- REKLAMA -

Strategia Gminy Zator na lata 2023-2030

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku. Zakończone i podsumowane zostały już prace diagnostyczne.

Obejmowały one przeprowadzenie szeregu analiz statystycznych dotyczących sytuacji społecznej, gospodarczej przestrzennej gminy oraz sondażowego badania opinii mieszkańców w formie ankiety on-line. Gmina aktualnie skupia się na opracowaniu planu operacyjnego, wskazującego cele rozwojowe i działania do wykonania w perspektywie najbliższych lat.

Założenia Strategii Rozwoju Gminy Zator na lata 2023-2030 wypracowywane są w sposób partycypacyjny, czego przejawem są warsztaty diagnostyczne i strategiczne oraz badania ankietowe.

Burmistrz Zatora zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 05.07.2022 r. o godz. 16:00 w Centrum Aktywizacji Zawodowej ul. Juliusza Słowackiego 15. Jego przedmiotem będzie podsumowanie dotychczasowych prac oraz weryfikacja, ewentualne poprawki i uzupełnienia oraz uzyskanie akceptacji dla projektu planu operacyjnego strategii.

Wszystkie materiały dotyczące prac nad Strategią Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku dostępne są na dedykowanej podstroniewww.zator.pl. Na ten moment dostępne są: prezentacja wprowadzająca dotycząca obowiązujących wytycznych proceduralnych i merytorycznych względem strategii, prezentacja dotycząca wniosków z diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy Zator, prezentacja wyników sondażowego badania ankietowego zrealizowanego wśród mieszkańców gminy oraz projekt analizy SWOT. Przed wspomnianym spotkaniem konsultacyjnym na stronie pojawi się również materiał, który będzie wykorzystywany podczas ostatniej dyskusji warsztatowej.

Decyzją Burmistrza Zatora, uruchomiony został Bank Projektów w formie ankiety on-line. W ten sposób zbierane są od mieszkańców pomysły na zadania i projekty, które przyczynią się do rozwoju gminy. Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów i potrzeb za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na stronie: https://www.webankieta.pl/ankieta/769032/bank-projektow-w-ramach-strategii-rozwoju-gminy-zator-do-2030-roku.html Propozycje zbierane są do końca czerwca. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane analizie, celem ewentualnego wykorzystania w nowo tworzonej strategii.

Poza tym, opracowany wspólnie projekt Strategii Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku zostanie poddany konsultacjom społecznym wynikającym z wytycznych ustawowych. Będzie to kolejna szansa, aby zgłosić swoje ewentualne uwagi i sugestie zmian do dokumentu. Informacja zostanie opublikowana na stronie gminy.

Poprzedni artykułWakacje START, za 50% bilet łap!
Następny artykułBędzie biegane!
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
4.9 ° C
7.1 °
3.6 °
36 %
3.6kmh
91 %
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -