Młodzi ludzie uczęszczają do szkoły – to oczywiste. Lecz czy to, że pojawiają się w niej z przyjemnością – również? Możliwe, by młodzież przekraczała szkolny próg z uśmiechem na twarzy?

Ależ tak – pod warunkiem jednak, że szkoła ta spełnia jej oczekiwania. A zatem: zapewnia edukację na wysokim poziomie, umożliwia rozwój zainteresowań i pasji, gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji oraz serdeczną atmosferę. „Obraz to piękny” – powie pesymista, po czym bez wahania zapyta: „Ale czy realny, czy taka szkoła w ogóle istnieje?

technik mechanikOwszem. Jest nią Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze. Placówka, która rozpoczynając swą działalność we wrześniu 2014 roku, postawiła sobie za priorytet realizację edukacyjnych i wychowawczych potrzeb uczniów. Dlatego też kładzie nacisk zarówno na efektywność kształcenia, jak i poszerzanie horyzontów myślowych oraz rozwój osobowy swych wychowanków. Łącząc te elementy, pragnie uświadomić młodym ludziom ich wewnętrzną wartość oraz wyposażyć swych podopiecznych w stosowną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im wkroczyć w dorosłe życie z konkretnym fachem w ręku – co będzie kluczem do ich przyszłości. Stąd też bogata oferta Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, który umożliwia kształcenie w następujących typach szkół:

 • Technikum
  Technik informatyk;
  Technik mechanik;
  Technik obsługi turystycznej;
  Technik żywienia i usług gastronomicznych;
 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  Fryzjer;
  Kucharz;
  Mechanik pojazdów samochodowych;
  Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;
  Operator obrabiarek skrawających;
  Sprzedawca.

technik informatyk zatorPonadto Wielozawodowy Zespół Szkół troszczy się o organizację praktyk i wyjazdów o charakterze zawodowym, dzięki którym młodzież zyskuje nie tylko wiedzę, ale również tak cenne doświadczenie. Szkoła, choć funkcjonuje od niedawana, dysponuje bardzo dobrze wyposażoną pracownią informatyczną oraz sprzętem multimedialnym, a jej przestrzeń śmiało można określić jako przyjemną dla oka – między innymi dzięki efektownym gazetkom ściennym, które oddają charakter poszczególnych sal lekcyjnych, nawiązują do aktualnych świąt czy też prezentują ważne wydarzenia z życia szkoły. A życie to jest barwne i obfite w różnorakie projekty realizowane przez uczniów przy wsparciu kadry pedagogicznej, co korzystnie wpływa na integrację społeczności szkolnej oraz życzliwość wzajemnych relacji – pozytywna aura i przyjazny klimat to, bez wątpienia, dodatkowe atuty naszej szkoły. Zarówno o tych wspomnianych walorach, jaki i pozostałych mogą się Państwo przekonać, odwiedzając Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze lub jego stronę internetową WZS Zator , do czego serdecznie zapraszamy.

Tymczasem życzymy Państwu pełnych ciepła i miłości Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one czasem radosnych i głębokich przeżyć oraz niezapomnianych chwil spędzonych w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie Państwu pomyślność oraz spełnienie wszelkich marzeń i nadziei.

Dyrekcja
Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze
wraz z Gronem Pedagogicznym
oraz Pracownikami Administracji i Obsługi

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj