8.8 C
Zator
piątek, 23 lutego 2024
- REKLAMA -

Masaż gorącymi kamieniami

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno ciepłolecznictwa, drenażu, akupresury oraz aromaterapii..

Podstawę główną stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. Dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Celem masażu jest ogólne rozluźnienie, duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii, ogólne oczyszczenie organizmu, zwiększenie procesów wymiany tkankowej oraz podniesienie progu odczuwania bólu.

Masaż gorącymi kamieniami wykonujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnia naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Dlaczego bazaltowe? Dlatego, gdyż duża zawartość żelaza posiada na tyle dużą pojemność cieplną ażeby przekazać je głęboko w głąb tkanek.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami:

  • stany wyczerpania psychofizycznego
  • nadmierny stres
  • wzmożone napięcie mięśniowe
  • ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego
  • zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
  • stany przeciążeniowe

Ciepło błyskawiczne i prosto do serca – Masaż Gorącymi Kamieniami

Pomysł zrodził się w Arizonie i szybko trafił za ocean dając dobre efekty terapeutyczne. Każdy, kto spotkał się z tego rodzaju masażem zaobserwował, że efekty jego nie ograniczają się tylko do oddziaływań fizykalnych. Na pierwszy rzut oka terapia kamieniami nie daje wrażenia tak przyjemnego jaką w rzeczywistości jest. Ale rozważając gładkość, lśniący wygląd ciepłych bazaltowych kamieni z koryta rzeki, przesuwanych bez wysiłku po ciele, dających ukojenie, oczyszczających organizm oraz wyrównujących niedobory energetyczne, można zmienić spojrzenie.

Natychmiastowa głęboka relaksacja w masażu klasycznym występuje po 15-20 minutach. Blokując pamięć wsteczną pacjenci otwierają się rozpoczynając proces psychoterapii. W każdej z kultur możemy dopatrzyć się zasad terapii kamieniami. Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Pielgrzymi kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania stóp. Energia roztaczająca się wokół terapii kamieniami nie dużo różni się od prostej przyjemności której doświadczamy w dzieciństwie.

Kiedy jesteśmy dziećmi, kochamy kłaść się na dużych głazach będąc w górach bądź bawić się na trawie. Te niewinne dziecięce doświadczenia są ładowaniem duszy i zdobywaniem ziemskiej energii. Podczas gdy, ciepłe kamienie dostarczają kojącego ciepła do głęboko położonych tkanek, i wymieniają w nich krew i limfę, tak zimne kamienie, są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Stosowanie na przemian ciepłych i zimnych kamieni podnosi efektywność terapii.

Całe ciało jest zaangażowane w proces, w którym ciepło jest pomocne w przywróceniu równowagi organizmowi, w którym następuje szybka wymiana krwi w sercu i płucach dostarczając utlenioną krew, wzbogaconą w związki odżywcze, do miejsc gdzie jest najbardziej niezbędna. Oddech początkowo zwiększa się, by następnie spowolnić pomagając klientowi wejść w stan głębokiej relaksacji na poziom, gdzie następuje uzdrawianie ciała, umysłu i duszy. Emocje całkowicie ustępują.

Cena: 130 zł

Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim. Umów się na zabieg 502351382.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
8.8 ° C
10.1 °
6.6 °
88 %
1.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
8 °
niedz.
13 °
pon.
15 °
wt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -