20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Jakie pieluszki dla mojego dziecka?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Nie istnieje „najlepsza pielucha” dla wszystkich dzieci…

Właściwy dobór systemu pieluchowania czyli takiej pieluszki, która zaspokoi potrzeby naszego dziecka zapewniając mu komfort, zdrową i suchą pupę, a przy tym będzie łatwa w obsłudze i posłuży na długo, jest sprawą kluczową dla świadomych rodziców.

Potrzeby dzieci różnią się, każde dziecko należy traktować bardzo indywidualnie i wyposażyć w pieluszki, które w maksymalnym stopniu spełnią swoje funkcje zapewniając komfort maluchowi i jego mamie.

Najlepszą metodą doboru rodzaju pieluszek jest… wypróbowanie dostępnych na rynku  systemów pieluchowania oraz rzetelna, merytoryczna wiedza na temat co z czym połączyć, jakie to da efekty i czy tego właśnie potrzebujemy. Definiując dokładnie potrzeby dziecka i oczekiwania rodziców zapoznajemy się z Mommymousowymi propozycjami pieluszek wielorazowych.

OTULACZ + WKŁAD

Najprostsza postać pieluszki wielorazowej, składająca się z nieprzemakalnej warstwy PUL (dzianina laminowana paroprzepuszczalną membraną) oraz wewnętrznej cieniutkiej siateczki, która osłania i chroni warstwę wodoszczelną przed mikrouszkodzeniami zapewniając szczelność pieluszki.

Do otulacza niezbędne są wkłady chłonne lub tzw. formowanki, czy nawet zwykłe pieluszki tetrowe.

Otulacz nie musi być wymieniany przy każdorazowym przewijaniu. Jeśli nie uległ zabrudzeniu, wystarczy wymienić warstwę chłonną.

Ze względu na cieniutkie i delikatne materiały jest on szybkoschnący.

Wersja otulacza jest dedykowana dla wszystkich rozmiarów Newborn, One Size, Junior ze względu na prostotę użytkowania oraz jego uniwersalność.

 

OTULACZ SIO (SNAP IN ONE) + WKŁAD

To nic innego jak otulacz wyposażony w system 4 nap wewnętrznych umożliwiających wpięcie wkładu chłonnego, zapewniając tym samym komfort zakładania i noszenia pieluszki bez jego przesunięć czy deformacji. Wymaga użycia wkładów chłonnych dedykowanych do systemu SIO, wyposażonych w napy mocujące nie wyklucza jednocześnie możliwości użycia innych warstw chłonnych, należy jednak zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie wkładu zakrywające napki w tylnym panelu pieluszki lub użycie zaślepek do nap systemowych. Zabezpieczenie ma służyć komfortowi dziecka i zapobiec przed ewentualnym odciskiem odsłoniętych napek na pleckach maluszka.

Szybkoschnący po rozłączeniu z wkładami chłonnymi.

Otulacz SIO jest dostępny w rozmiarze One Size.


KIESZONKA + WKŁAD

Pieluszka kieszonka swoją nazwę zawdzięcza budowie. Zewnętrzna, nieprzemakalna warstwa Pulu oraz wewnętrzna kieszeń stanowią „obudowę” dla wkładu chłonnego umieszczanego w jej wnętrzu. Kieszeń stanowi w tym przypadku dodatkową warstwę chłonną (polar, thermo ) oraz izoluje wilgoć od skóry dziecka.

Kieszonk z rodzaju Thermo i Polar zapewniają poczucie względnej suchości i ciepła dla skóry dziecka, ważne szczególnie w przypadku dzieci nie tolerujących wilgoci.

Kieszonka bawełniana zapewnia kontakt skórze z naturalnym materiałem jednak pozostaje uczucie – mokro.

Doskonała dla dzieci nie tolerujących materiałów syntetycznych.

Umiarkowany czas schnięcia ze względu na możliwość rozłączenia pieluszki z wkładami chłonnymi na czas prania i suszenia.

Pieluszki kieszonki są dobrym rozwiązaniem dla dzieci w rozmiarze One Size, ze względu na mniejszą częstotliwość zmian pieluchy w porównaniu do rozmiaru noworodkowego, do wymiany w całości każdorazowo.

AIO  (ALL IN ONE)

Najbardziej komfortowy typ pieluszki – nieprzemakalny otulacz na stałe połączony z warstwą chłonną, nie wymaga użycia dodatkowych wkładów absorpcyjnych. Pieluszka idealna dla taty, babci, do żłobka, gotowa do założenia w każdej sytuacji. Bardzo przydatna w porze nocnej, kiedy wydłużamy czas pomiędzy kolejnymi zmianami pieluszki czy spacery, podróż itp. Komfort użytkowania jednak nie idzie w parze z ekonomią, niestety do wymiany w całości przy każdym przewijaniu.

Ze względu na brak możliwości oddzielenia warstwy chłonnej od otulacza Pul, pieluszka dłużej wysycha.

Pieluszka AIO dostępna w rozmiarze Newborn oraz One Size.

 

https://ulicaekologiczna.pl/dzieci/rodzaje-pieluszek-wielorazowych-wybrac

Więcej na: mommymouse.com.pl

MM System Diapers
32-640 Zator, ul. Plac Kościuszki 7
biuro@mommymouse.com.pl

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -