23.8 C
Zator
sobota, 6 czerwca 2020
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Epidemia Eboli w naszym regionie coraz bardziej prawdopodobna? Powiat przygotowuje siły na walkę z wirusem.

Musisz przeczytać

Poszukiwani świadkowie zdarzenia z udziałem mieszkanki Gminy Przeciszów

Wczoraj (1 czerwca br.) około godziny 16:30 w Wilkowicach koło Bielska-Białej doszło do poważnego wypadku. Według wstępnych informacji jadący z naprzeciwka samochód uderzył w...

Pomóż Natalce z Głębowic chorej na SMA. Zrób jej prezent w Dniu Dziecka

Prawie 5 letnia Natalka z Głębowic cierpi na SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Bezlitosna choroba, która krok po kroku, odbiera władzę w mięśniach, od tych...

#ZATOR Wypadek na DK 44

Wczoraj wieczorem (27.05.2020) w Zatorze na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 30 – letni mieszkaniec Zatora. Mężczyzna kierując...

Oto, dlaczego go kochaliśmy: Jan Paweł II

Karol Wojtyła, Jan Paweł II, Wujek - nazywali go różnie. Dla każdego był autorytetem, wzorem świętości, ale też zwykłym, skromnym człowiekiem, który w latach...
- REKLAMA -

W dniu 12 sierpnia 2014 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z inicjatywy starosty Józefa Krawczyka odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownicy ośrodków zdrowia i środowisk medycznych z całego Powiatu. Tematem głównym obrad był wirus Ebola i jego rozprzestrzenianie się po świecie oraz przygotowanie powiatowych placówek do ewentualnego zmierzenia się z tym problemem.

Andrzej Stasiuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu przedstawiał dane statystyczne dotyczące zachorowań na wirusa Ebolę na całym świecie. Zapoznał również zgromadzonych z objawami wywoływanymi przez Ebolę oraz prosił o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku podejrzeń pacjenta zakażonego wirusem.

Choć obecnie wirus nie zagraża naszemu terytorium, wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni w przekonaniu, że trzeba mieć się na baczności:

– Musimy zachować czujność przede wszystkim wśród turystów na niewyjaśnione choroby, którzy w ostatnim czasie odwiedzali tereny objęte epidemią.

Starosta oświęcimski nie omieszkał wspomnieć o konieczności zakupu tzw. izolatorium, w którym umieszczani będą pacjenci z chorobami wysoce zakaźnymi.

– Chcemy się wyposażyć w niezbędny sprzęt medyczny, tak aby świadczyć pomoc potencjalnie potrzebującym pacjentom. – dodaje Józef Krawczyk.

 

- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
lekkie zachmurzenie
23.8 ° C
25.6 °
21.7 °
41 %
5.1kmh
20 %
sob
24 °
nie
22 °
pon
19 °
wt
19 °
śr
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -