Na zdjęciu od lewej: Piotr Filipek – Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu, Andrzej Stasiuk – Dyrektor PSSE w Oświęcimiu oraz Andrzej Jakubowski zastępca dyrektora ZOZ w Oświęcimiu. | fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
- Reklama - strony internetowe dla noclegów

W dniu 12 sierpnia 2014 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z inicjatywy starosty Józefa Krawczyka odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownicy ośrodków zdrowia i środowisk medycznych z całego Powiatu. Tematem głównym obrad był wirus Ebola i jego rozprzestrzenianie się po świecie oraz przygotowanie powiatowych placówek do ewentualnego zmierzenia się z tym problemem.

Andrzej Stasiuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu przedstawiał dane statystyczne dotyczące zachorowań na wirusa Ebolę na całym świecie. Zapoznał również zgromadzonych z objawami wywoływanymi przez Ebolę oraz prosił o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku podejrzeń pacjenta zakażonego wirusem.

Choć obecnie wirus nie zagraża naszemu terytorium, wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni w przekonaniu, że trzeba mieć się na baczności:

– Musimy zachować czujność przede wszystkim wśród turystów na niewyjaśnione choroby, którzy w ostatnim czasie odwiedzali tereny objęte epidemią.

Starosta oświęcimski nie omieszkał wspomnieć o konieczności zakupu tzw. izolatorium, w którym umieszczani będą pacjenci z chorobami wysoce zakaźnymi.

– Chcemy się wyposażyć w niezbędny sprzęt medyczny, tak aby świadczyć pomoc potencjalnie potrzebującym pacjentom. – dodaje Józef Krawczyk.

 

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here