14.2 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Epidemia Eboli w naszym regionie coraz bardziej prawdopodobna? Powiat przygotowuje siły na walkę z wirusem.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 12 sierpnia 2014 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z inicjatywy starosty Józefa Krawczyka odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownicy ośrodków zdrowia i środowisk medycznych z całego Powiatu. Tematem głównym obrad był wirus Ebola i jego rozprzestrzenianie się po świecie oraz przygotowanie powiatowych placówek do ewentualnego zmierzenia się z tym problemem.

Andrzej Stasiuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu przedstawiał dane statystyczne dotyczące zachorowań na wirusa Ebolę na całym świecie. Zapoznał również zgromadzonych z objawami wywoływanymi przez Ebolę oraz prosił o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku podejrzeń pacjenta zakażonego wirusem.

Choć obecnie wirus nie zagraża naszemu terytorium, wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni w przekonaniu, że trzeba mieć się na baczności:

– Musimy zachować czujność przede wszystkim wśród turystów na niewyjaśnione choroby, którzy w ostatnim czasie odwiedzali tereny objęte epidemią.

Starosta oświęcimski nie omieszkał wspomnieć o konieczności zakupu tzw. izolatorium, w którym umieszczani będą pacjenci z chorobami wysoce zakaźnymi.

– Chcemy się wyposażyć w niezbędny sprzęt medyczny, tak aby świadczyć pomoc potencjalnie potrzebującym pacjentom. – dodaje Józef Krawczyk.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
14.2 ° C
18.1 °
11.9 °
51 %
6.9kmh
100 %
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
7 °
pon.
1 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -