12.9 C
Zator
poniedziałek, 8 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Epidemia Eboli w naszym regionie coraz bardziej prawdopodobna? Powiat przygotowuje siły na walkę z wirusem.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 12 sierpnia 2014 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z inicjatywy starosty Józefa Krawczyka odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownicy ośrodków zdrowia i środowisk medycznych z całego Powiatu. Tematem głównym obrad był wirus Ebola i jego rozprzestrzenianie się po świecie oraz przygotowanie powiatowych placówek do ewentualnego zmierzenia się z tym problemem.

Andrzej Stasiuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu przedstawiał dane statystyczne dotyczące zachorowań na wirusa Ebolę na całym świecie. Zapoznał również zgromadzonych z objawami wywoływanymi przez Ebolę oraz prosił o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku podejrzeń pacjenta zakażonego wirusem.

Choć obecnie wirus nie zagraża naszemu terytorium, wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni w przekonaniu, że trzeba mieć się na baczności:

– Musimy zachować czujność przede wszystkim wśród turystów na niewyjaśnione choroby, którzy w ostatnim czasie odwiedzali tereny objęte epidemią.

Starosta oświęcimski nie omieszkał wspomnieć o konieczności zakupu tzw. izolatorium, w którym umieszczani będą pacjenci z chorobami wysoce zakaźnymi.

– Chcemy się wyposażyć w niezbędny sprzęt medyczny, tak aby świadczyć pomoc potencjalnie potrzebującym pacjentom. – dodaje Józef Krawczyk.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
12.9 ° C
13.8 °
11.7 °
58 %
2.5kmh
100 %
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
22 °
pt.
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -