9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Święto Karpia Zator 2023. Sokół Orkiestra

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Sokół Orchestra – zespół będący unikatem na polskiej scenie muzycznej. Potężna dawka słowiańskiej energii, niepowtarzalny styl grania, oryginalny repertuar oraz wirtuozeria, a wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych. Zapraszamy na koncert SO w sobotę, 1 lipca na zatorski Rynek.

Liderem zespołu jest Przemysław Sokół – człowiek orkiestra – ceniony trębacz multiinstrumentalista mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Ideą jego Orkiestry jest uchwycenie ogólnosłowiańskiego temperamentu oraz sposobu odczuwania muzyki i związanych z nią emocji. Liderowi na scenie towarzyszą wybitni muzycy, których fantastyczne umiejętności dopełniają całości widowiska.

Muzyka Sokół Orkestar opiera się na brzmieniu instrumentów dętych blaszanych o zabarwieniu bałkańskim. Ich twórczość działa równie elektryzująco na publiczność. Swoją muzyką Sokół Orkestar sięga po motywy etniczne, głównie z okolic bałkańskich, ale także do folkloru polskiego.

Lider grupy, Przemysław Sokół, jest trębaczem, aranżerem i kompozytorem. Pracował m.in. Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem, Michałem Szpakiem oraz wieloma innymi. Poza muzyką etniczną wśród jego fascynacji muzycznych jest jazz, muzyka latynoska i muzyka świata. To połączenie różnych wątków i wpływów daje oryginalną, niepowtarzalną stylistykę tworzonych przez niego utworów, także w postaci tych z repertuaru Sokół Orchestra.

Slavic soul – to pierwszy album zespołu odzwierciedla fascynację Przemka Sokoła muzyką etniczną. Dlatego też na repertuar zespołu składają się zarówno utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii melodie w zaskakujących aranżacjach oraz pełne ciekawych historii piosenki, zapadające słuchaczom głęboko w pamięć.  W 2014r. jako pierwszy w historii zespół spoza Bałkanów otrzymali nagrodę (II) na Guča Festiwal – największym festiwalu trębaczy na świecie. W 2016 r ukazała się ich druga płyta „Wariacka miłość”, nie brak na niej elementów zarówno humorystycznych, jak i powagi, a nowoczesne aranżacje często sięgają do tradycji. Teraz nagrali kolejny krążek “Navia”, który właśnie doczekał się premiery. Przed Państwem: „Bałkańska odpowiedź na rock’n’rolla!”

Info: ROK Zator

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -