16.1 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Na co światu Kurdowie z ROK-iem.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kurdowie-rok-zator

 

13 kwietnia w cyklu „Bardzo Dobry Wieczór z ROK Zator” razem poszukamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Gościem Łukasza Dziedzic będzie Tomek Nowak.

Kurdystan, gdzie to jest? Jak tam się dostać? Gość, Tomek Nowak jechał przez Azerbejdżan i Iran, a wracał przez Turcję i Gruzję. Samolotem, autobusem, stopem i na piechotę. Z fajnymi ludźmi i z bezwzględnymi  przemytnikami, miłymi Peszmergami oraz nieuczciwymi taksówkarzami. Opowie o serdeczności i gościnności Kurdów. O wiosce Lalish- najważniejszym miejscu kultu Jazydów. O wizycie w magazynie broni i „podziemnej giełdzie walutowej”.  Opowie o tym, co widział i przeżył w „cywilizowanej” Turcji i krajach odwiedzonych po drodze.

Tomasz Nowak mówi o sobie: „Jestem zakochanym w górach miłośnikiem podróży i pieszych wędrówek. Lubię niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskie Beskidy i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach. Nie cierpię nudy i często powtarzam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę.

Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze czy Pirynie. Podróżowałem po Afryce, Środkowym i Bliskim Wschodzie. Byłem na Azorach, Islandii i w Ameryce Południowej. Zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży. Chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem uzależniony od podróżowania.”

Premiera o godz. 18:00.

https://www.rokzator.pl/domowy-dom-kultury/1105-na-co-%C5%9Bwiatu-kurdowie

 

Druga część rozmowy 20 kwietnia o 18:00. Po premierze materiały będą dostępne na naszym kanale.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
16.1 ° C
17.3 °
14.1 °
73 %
0.9kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
23 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -