0.5 C
Zator
wtorek, 31 stycznia 2023
- REKLAMA -

Konkurs: Dyktando na Święto Niepodległości

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dyktando jest inicjatywą, która nie tylko da możliwość uczcić ten szczególny dla Polaków dzień zgodnie z regułami #zostańwdomu, ale ma także charakter charytatywny.

Za każdego uczestnika, która w dniu 11 listopada 2020 r. rozwiąże specjalnie na tę okazję opracowane dyktando, organizator przekaże 1 zł na cel charytatywny lub społeczny.

Wyboru celu dokonają wspólnie, poprzez głosowanie, wszyscy , którzy włączą się w akcję i podejmą się napisania Ogólnopolskiego Dyktanda na Święto Niepodległości.

Uczestnicy zmierzą się z tekstami przygotowanymi przez wybitnych językoznawców. Dyktando dla osób dorosłych stworzy prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Autorem dyktanda dla uczniów szkół średnich jest prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Do wzięcia udziału zachęcamy również uczniów szkół podstawowych, na których czekać będą dyktanda w 3 kategoriach wiekowych – dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8.

Zapisać się na Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Dołącz do nas 11 listopada 2020 r.! Możesz jednocześnie uczcić odzyskanie przez Polskę
Niepodległości oraz zrobić coś dobrego dla potrzebujących!

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
0.5 ° C
2.3 °
-0.6 °
97 %
6.2kmh
100 %
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -