Wyścig, w którym nasi kolarze pokazali swoją moc, rozegrany był w Rabce Zdroju. Trasa należała do ciężkich fizycznie i wymagających od zawodników odpowiedniej techniki.

Wśród kobiet, podczas wyścigu, Gabriela Wojtyła i Rita Malinkiewicz nie miały sobie równych, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Wynik ten pozwolił Ricie triumfować w klasyfikacji generalnej cyklu, w której wracająca po kontuzji Gabi, zajęła wysokie trzecie miejsce. Liderem wyścigu młodzików został Michał Śliwiński, a na trzeciej pozycji wśród dwudziestu ośmiu kolarzy znalazł się Marcin Sermak. W generalce Pucharu, na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się zatorscy kolarze. Michał wygrywa, a Marcin zostaje wiceliderem klasyfikacji generalnej sezonu 2016. W kategorii Żak, wśród dziewcząt, na najwyższym stopniu podium stanęła również zawodniczka zatorskiego Sokoła – Inez Durlak. Wśród chłopców, w tej samej kategorii wiekowej, Maksymilian Wiśniowski zajął piąte miejsce wśród dwudziestu sześciu startujących.

Kolejny ważny start już w poniedziałek w Myślenicach, gdzie odbędzie się finał wojewódzki gimnazjady, licealiady oraz igrzysk młodzieży.

Foto i tekst: Sebastian Żabiński

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here