17.6 C
Zator
czwartek, 18 lipca 2024
- REKLAMA -

Młodzieżowy Burmistrz Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Jak co roku w Gminie organizowany jest turnieju o tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora . Do rywalizacji i zmagań z wiedzy o naszej gminie, Polsce, Europie czy świecie przystąpiły czteroosobowe delegacje ze Szkół Podstawowych Gminy Zator. Uczniowie mieli za zadanie odpowiadać na pytania w formie quizu o przyrodzie, ciekawych miejscach, wiedzy ogólnej, historii, sztuce, czy muzyce. Wszystkie zadania były przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Każda drużyna musiała zaprezentować się także artystycznie śpiewając piosenki i tańcząc.

W konkursie zwyciężyła drużyna ZSO w Zatorze. Tytuł młodzieżowego Burmistrza zdobył Piotr Wieliczko, a wspomagali go Julia Sroczyńska, Jan Mamoń oraz Michał Głąb. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Laskowej, trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Smolicach a czwarte drużyna z Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Podolsza.

W nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu zorganizowano wycieczkę po Gminie Zator. Uczniowie odwiedzili m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej, Oczyszczalnię Ścieków, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze, Komisariat Policji, budowę Miejskiego Ośrodka Sportu oraz Zbiornik Ślepowron. Przewodnikiem po Gminie był Burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

 

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
17.6 ° C
19.9 °
16.9 °
83 %
0.6kmh
95 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
26 °
niedz.
28 °
pon.
30 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -