26.9 C
Zator
piątek, 19 lipca 2024
- REKLAMA -

Zostań wolontariuszem Doliny Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Chciałbyś/chciałabyś zostać wolontariuszem/ką Stowarzyszenia Dolina Karpia i zapoznać się z pracą organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia? A może chcesz poznać zasady realizacji funduszy europejskich? Interesują Cię sprawy lokalne, jesteś osobą otwartą, lubiącą wyzwania i pracę w zespole?

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza do współpracy! Dołącz do zespołu wolontariuszy Doliny Karpia. Chętnych do działania zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat działalności Stowarzyszenia Dolina Karpia oraz zasadach współpracy w ramach wolontariatu.

Stowarzyszenie Dolina Karpia jest organizacją pozarządową wykorzystującą fundusze europejskie i krajowe do promocji i rozwoju Doliny Karpia pod względem gospodarczym, społecznym i kulturowym. Przez kilkanaście ostatnich lat pośredniczyło w wydatkowaniu ponad 50 milionów złotych, które zostały przeznaczone na otwarcie i rozwijanie działalności gospodarczych, działalność instytucji kultury i organizacji pozarządowych, budowę i modernizację infrastruktury w gminach Doliny Karpia, a także promocję Doliny Karpia i jej produktów lokalnych.

Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest do młodzieży w wieku od 16 do 25 roku życia mieszkającej w Dolinie Karpia (gminy: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Zator).

Wolontariusze podpisują ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj świadczonej pracy, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę.

Zakres zadań wykonywanych przez wolontariuszy obejmuje w szczególności:

  • promocję Doliny Karpia podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Dolina Karpia i instytucje kultury, z którymi Stowarzyszenie współpracuje
  • weryfikację narzędzi informacyjno-promocyjnych Stowarzyszenia Dolina Karpia
  • przygotowywanie konkursów promocyjnych dla mieszkańców i turystów
  • pomoc w realizacji programu marki lokalnej Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
  • pomoc w wyszukiwaniu dofinansowań na rzecz rozwoju Doliny Karpia
  • informowanie mieszkańców Doliny Karpia o dofinansowaniach w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju Doliny Karpia na lata 2023-2027
  • udział w Radzie Młodzieży Doliny Karpia
  • organizowanie pomocy osobom potrzebującym
  • organizowanie działań w zakresie ochrony zwierząt
  • realizację działań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Od każdej osoby współpracującej ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia wymagane są różnego rodzaju umiejętności. Ważne abyś zastanowił/a się, jaki zakres zadań Cię interesuje. Współpraca będzie korzystna dla obu stron, jeśli Stowarzyszenie połączy Twoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania z aktualnymi działaniami Stowarzyszenia Dolina Karpia. Zanim zgłosisz się do Stowarzyszenia, zapoznaj się z organizacją przeglądając stronę internetową www.dolinakarpia.org.

Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą wolontariacką ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia skontaktuj się z Anną Świątek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Dolina Karpia poprzez e-mail: Anna.Swiatek@dolinakarpia.org wysyłając dane kontaktowe, opis Twoich kompetencji i umiejętności, a także oczekiwań odnośnie do wolontariatu w Stowarzyszeniu Dolina Karpia.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
26.9 ° C
28.2 °
26 °
50 %
2.7kmh
29 %
pt.
25 °
sob.
27 °
niedz.
27 °
pon.
30 °
wt.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -