9.1 C
Zator
sobota, 2 marca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Uzyskaj 5 tys dotacji na zagospodarowanie wód opadowych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Urząd Miejski w Zatorze zachęca do realizacji inwestycji służących zatrzymaniu wód opadowych i roztopowych na prywatnych działkach. Tego typu działania służą ochronie zasobów wody, zmniejszają ryzyko podtopień oraz pomagają walczyć z suszą.

Od 1 lipca 2020 roku można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda” na lata 2020-2024. W związku z realizacją Programu, do Beneficjentów w Małopolsce może trafić nawet 4,5 miliona złotych.

Dokumenty można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie do 31 maja 2024 roku lub do wyczerpania się środków.

Finansowanie z Programu „Moja Woda” obejmuje zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji, które pozwolą na zagospodarowanie wód opadowych (czyli popularnej „deszczówki”), jak i wód roztopowych.

Przykładowe elementy inwestycji, które mogą być objęte dofinansowaniem:
• przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego,
•instalacja rozsączająca,
• zbiorniki retencyjne (szczelne, infiltracyjne, nadziemne otwarte od 2 m3 pojemności, nadziemne zamknięte od 1 m3 pojemności, podziemne zamknięte od 2 m3 pojemności),
• elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Środki z Programu są przyznawane w formie bezzwrotnej dotacji, która może wynosić do 80% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5000 zł w ramach jednego wniosku.

Szczegółowa lista inwestycji, na którą można otrzymać dofinansowanie oraz wymagane dokumenty i załączniki są opisane w Programie „Moja Woda” oraz w zakładce Programu “Moja Woda” na stronach Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie – https://www.wfos.krakow.pl/program-priorytetowy-moja-woda/

Daj wodzie drugie życie – zatrzymaj deszczówkę u siebie i weź 5 000 zł dotacji. Nie odkładaj tego na później !

Dodatkowe informacje pod nr tel. (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie):

  • 511 122 940
  • 785 855 922
  • 516 280 008

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.1 ° C
11.5 °
8 °
84 %
1.8kmh
98 %
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
9 °
śr.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -