3.4 C
Zator
niedziela, 21 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Gabriela Wojtyła wygrywa Puchar Słowacji w kolarstwie przełajowym

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Po zwycięstwie w pierwszym Pucharze Polski, zawodniczka zatorskiego klubu wybrała start u południowych sąsiadów. Głównie z powodu sprawdzenia poziomu słowackich rywalek, ale również z powodów logistycznych – Puchar Słowacji był kilkaset kilometrów bliżej niż kolejna edycja zawodów w Polsce.

Trasa w Rakovej była bardzo szybka i nie wybaczała błędów, jedna pomyłka i można było stracić posiadaną pozycję. Gabriela przejechała swój wyścig perfekcyjnie. Podczas 5 rund wyścigowych utrzymywała znakomite tempo, któremu nie sprostały zaciekle atakujące rywalki. Mimo iż walka trwała na całym dystansie, a od pierwszej rundy tempo nadawały Słowaczki, to na linii mety ze zwycięstwa mogła cieszyć się zawodniczka z Zatora. Od połowy wyścigu objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca, finiszując z dziewięciosekundową przewagą.

Jeszcze ciekawszym wyścigiem był kolejny start , który odbywał się w „naszej” Terchovej. W mieście partnerskim dla Zatora zorganizowano kolejną rundę Pucharu Słowacji. Start naszej zawodniczki miał charakter bardziej promocji zatorszczyzny w grodzie Janosika, a niżeli chęć uzyskania wyniku sportowego. Warunki pogodowe, które diametralnie zmieniły się w nocy, wymagały posiadania dwóch rowerów ze względu na wszechobecne trawy i błota zapychające i blokujące sprzęt. Do momentu posiadania sprawności roweru, Gabi i w tym wyścigu przewodziła stawce. Niestety, z biegiem czasu podróżowanie rowerem z bagażem błota, powodowało spadek prędkości o około 4km/h. Skrzętnie wykorzystały to pokonane w sobotę zawodniczki z Czech i Słowacji zajmując całe podium, do którego zatorzance zabrakło kilkanaście sekund… ale Janosik i tak był zadowolony z naszych odwiedzin.


Foto i tekst: Sebastian Żabiński


- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
3.4 ° C
5.2 °
2.4 °
95 %
2.4kmh
100 %
niedz.
4 °
pon.
7 °
wt.
12 °
śr.
9 °
czw.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -