-1 C
Zator
piątek, 22 stycznia 2021
- REKLAMA -

#ZATOR Promocja marki lokalnej Dolina Karpia

Musisz przeczytać

#ZATOR Szczepienia przeciw covid -19 na terenie naszej gminy.

Informacja dyrektora SZOZ w Zatorze o szczepieniach przeciw COVID-19 na terenie gminy Zator Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zatorze został zakwalifikowany do  Narodowego Programu Szczepień...

#PIOTROWICE Mężczyzna zatruł się dymem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do śmierci 68 – letniego mieszkańca Piotrowic....

Reprezentantka z Doliny Karpia, Alicja Kucia w gali finałowej Miss Polski Nastolatek.

Alicja Kucia pochodzi z Bachowic i została okrzyknięta najpiękniejszą nastolatką w Małopolsce. Już jutro będzie się starać o tytuł Miss Polski w swoim przedziale...

Sezonowa wyprzedaż w Salonie Magia Wnętrz w Zatorze. Upoluj wymarzone produkty w super cenie!

Salon Magia Wnętrz zaprasza na wyprzedaż sezonową do -50%. Jeżeli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie nie ponosząc przy tym dużych kosztów, skorzystaj z naszej wyprzedaży wyposażenia wnętrz. Czasem...
- REKLAMA -

Stowarzyszenie Dolina Karpia ze współpracy ze społecznością lokalną i samorządami lokalnymi stworzyło markę terytorialną Dolina Karpia, której efektem jest Program Marki Lokalnej Dolina Karpia polegający na znakowaniu produktów i usług Znakiem Promocyjnym Dolina Karpia.

Znak ten oznacza, że produkt lub usługa charakteryzuje się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia, przyjaznością dla klienta i środowiska. Obecnie Znak marki lokalnej Dolina Karpia posiada 17 produktów i 12 usług.

Marka lokalna Dolina Karpia to gwarancja pochodzenia, jakości, przyjazności dla klienta i środowiska. Dzięki niej można poznać wyjątkowe i niepowtarzalne produkty a korzystając z usług oznaczonych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, rozpocząć swoją przygodę w Dolinie Karpia.

Dolina Karpia ma wiele atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie. Miłośnicy przyrody i sportu z pewnością znajdą coś dla siebie. Mogą skorzystać z wypożyczalni firmy Bon Bon i przemierzyć Dolinę Karpia na rowerze lub przeżyć fantastyczną wodną przygodę podczas spływów kajakowych rzeką Skawą i Wisłą z kajaki-na-skawie.pl i kajaki-na-wisle.pl. Aby poznać naturę Doliny Karpia z bliska i zobaczyć na własne oczy rzadko spotykane gatunki ptaków wystarczy wybrać się na wycieczkę ornitologiczną po kompleksie stawowym Przeręb z Towarzystwem na Rzecz Ziemi.

Będąc w Dolinie Karpia obowiązkowo należy spróbować produktów lokalnych, które są naszą dumą i pasją. Są to produkty rybne (karp wędzony i przetwory z karpia z firmy Skarby Doliny Karpia), słodkości (krówka zatorskalody zatorskiewafelki zatorskie oraz landrynki zatorskie z Lolly Polly, lody Revel z Restauracji Revel), miody (miód rzepakowy z Pasieki na Zastawiumiód wielokwiatowy z Pasieki u Wojtka) i produkty zbożowe (chleb Revel z Doliny Karpia z Restauracji Revel, mąka orkiszowa oraz ziarno orkiszu z firmy Diogra). Produkty te powstają w rodzinnych manufakturach, z lokalnych składników i w sposób przyjazny dla środowiska. To wszystko sprawia, że są wyjątkowe, płynące prosto z serca, pożywiają nie tylko ciało ale i duszę. Wszystkie są dostępne na Stoisku Produktów Lokalnych w Supermarkecie HANA, gdzie na regałach czeka cała paleta smaków od słodkich miodów po kwaśne karpie. Niesamowite doznania kulinarne czekają również w Restauracji Revel, która słynie z menu Doliny Karpia. Znaleźć w nim można tradycyjnego karpia królewskiego oraz zaskakującą swym smakiem pizzę z karpiem wędzonym.

W podróży po Dolinie Karpia nie może zabraknąć warsztatów. Zdobywanie wiedzy w przyjemny i aktywny sposób możliwe jest podczas warsztatów pszczelarskich z Pasieką na Zastawiu, a tajniki wytwarzania krówki zatorskiej poznać można na warsztatach z Lolly Polly.

Na sam koniec warto odpocząć w niezwykłych miejscach. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. W szczególności warto zatrzymać się w ośrodkach wypoczynkowych MOLO Resort lub Radocza Park z bogatym zapleczem gastronomicznym i strefą SPA, w pensjonacie Villa Natura z atrakcyjną strefą rekreacyjną lub w Gospodarstwie Agroturystycznym  „Ranczo w Dolinie Karpia” z sielskim klimatem i duszą.

Wszystkie wymienione produkty i usługi zostały oznaczone znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne. Charakteryzują się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia, przyjaznością dla środowiska i klienta, związkiem z regionem oraz dostępnością.

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem. Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem tych prac jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Kupując produkty i usługi rekomendowane znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, wspierani zostają lokalni przedsiębiorcy oraz zachowane zostają unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe regionu dlatego odwiedzając Dolinę Karpia, koniecznie szukaj produktów i usług wyróżnionych tym znakiem!

Więcej na temat marki lokalnej Dolina Karpia znajduje się na stronie internetowej:  www.dolinakarpia.org/marka-lokalna

- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
mgła
-1 ° C
1.7 °
-5 °
100 %
1kmh
30 %
pt
7 °
sob
7 °
nie
1 °
pon
0 °
wt
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -Olejki z konopi CBD