20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Promocja marki lokalnej Dolina Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Stowarzyszenie Dolina Karpia ze współpracy ze społecznością lokalną i samorządami lokalnymi stworzyło markę terytorialną Dolina Karpia, której efektem jest Program Marki Lokalnej Dolina Karpia polegający na znakowaniu produktów i usług Znakiem Promocyjnym Dolina Karpia.

Znak ten oznacza, że produkt lub usługa charakteryzuje się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia, przyjaznością dla klienta i środowiska. Obecnie Znak marki lokalnej Dolina Karpia posiada 17 produktów i 12 usług.

Marka lokalna Dolina Karpia to gwarancja pochodzenia, jakości, przyjazności dla klienta i środowiska. Dzięki niej można poznać wyjątkowe i niepowtarzalne produkty a korzystając z usług oznaczonych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, rozpocząć swoją przygodę w Dolinie Karpia.

Dolina Karpia ma wiele atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie. Miłośnicy przyrody i sportu z pewnością znajdą coś dla siebie. Mogą skorzystać z wypożyczalni firmy Bon Bon i przemierzyć Dolinę Karpia na rowerze lub przeżyć fantastyczną wodną przygodę podczas spływów kajakowych rzeką Skawą i Wisłą z kajaki-na-skawie.pl i kajaki-na-wisle.pl. Aby poznać naturę Doliny Karpia z bliska i zobaczyć na własne oczy rzadko spotykane gatunki ptaków wystarczy wybrać się na wycieczkę ornitologiczną po kompleksie stawowym Przeręb z Towarzystwem na Rzecz Ziemi.

Będąc w Dolinie Karpia obowiązkowo należy spróbować produktów lokalnych, które są naszą dumą i pasją. Są to produkty rybne (karp wędzony i przetwory z karpia z firmy Skarby Doliny Karpia), słodkości (krówka zatorskalody zatorskiewafelki zatorskie oraz landrynki zatorskie z Lolly Polly, lody Revel z Restauracji Revel), miody (miód rzepakowy z Pasieki na Zastawiumiód wielokwiatowy z Pasieki u Wojtka) i produkty zbożowe (chleb Revel z Doliny Karpia z Restauracji Revel, mąka orkiszowa oraz ziarno orkiszu z firmy Diogra). Produkty te powstają w rodzinnych manufakturach, z lokalnych składników i w sposób przyjazny dla środowiska. To wszystko sprawia, że są wyjątkowe, płynące prosto z serca, pożywiają nie tylko ciało ale i duszę. Wszystkie są dostępne na Stoisku Produktów Lokalnych w Supermarkecie HANA, gdzie na regałach czeka cała paleta smaków od słodkich miodów po kwaśne karpie. Niesamowite doznania kulinarne czekają również w Restauracji Revel, która słynie z menu Doliny Karpia. Znaleźć w nim można tradycyjnego karpia królewskiego oraz zaskakującą swym smakiem pizzę z karpiem wędzonym.

W podróży po Dolinie Karpia nie może zabraknąć warsztatów. Zdobywanie wiedzy w przyjemny i aktywny sposób możliwe jest podczas warsztatów pszczelarskich z Pasieką na Zastawiu, a tajniki wytwarzania krówki zatorskiej poznać można na warsztatach z Lolly Polly.

Na sam koniec warto odpocząć w niezwykłych miejscach. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. W szczególności warto zatrzymać się w ośrodkach wypoczynkowych MOLO Resort lub Radocza Park z bogatym zapleczem gastronomicznym i strefą SPA, w pensjonacie Villa Natura z atrakcyjną strefą rekreacyjną lub w Gospodarstwie Agroturystycznym  „Ranczo w Dolinie Karpia” z sielskim klimatem i duszą.

Wszystkie wymienione produkty i usługi zostały oznaczone znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne. Charakteryzują się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia, przyjaznością dla środowiska i klienta, związkiem z regionem oraz dostępnością.

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem. Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem tych prac jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Kupując produkty i usługi rekomendowane znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, wspierani zostają lokalni przedsiębiorcy oraz zachowane zostają unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe regionu dlatego odwiedzając Dolinę Karpia, koniecznie szukaj produktów i usług wyróżnionych tym znakiem!

Więcej na temat marki lokalnej Dolina Karpia znajduje się na stronie internetowej:  www.dolinakarpia.org/marka-lokalna

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -